Roman Michelko: Inaugurácia Čaputovej a Nová Kiskova strana, teraz už naozaj…

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Inaugurácia Zuzany Čaputovej. Jej prejav bol aspoň sčasti naozaj jej, neohúril, ale nebola to ani taká umelina ako u Kisku. Dajme jej sto dní a uvidíme. Napriek tomu jej squadra poradcov nič dobré neveští. Najhoršie sklamanie zboru poradcov – juristút Peter Kubina, ktorý sa nechválne preslávil výrokom, že ústava sa nemá interpretovať gramaticky, čím prerazil akékoľvek dno. Je to to najhoršie, čo bolo okolo Kisku a definitívne a doživotne sa tak profesijne zdiskreditoval. Naopak, pozitívne prekvapenie: poradkyňa pre sociálne otázky Zuzana Kusá, silne sociálne cítiaca, zaoberajúca sa roky fenoménom chudoby. Do kolektívu okolo Čaputovej sa nehodí, uvidíme, aký vplyv si vydobyje, každopádne držíme palce. Kiskova nová strana je už jasná. Bude vraj „Za ľudí“. Ide o to, akých… Jeho squadra: Juraj Šeliga alebo dôkaz o zneužití „slušného Slovenska“, Miroslav Kollár, dnes primátor Hlohovca, predtým riaditeľ Inštitútu pre verejné otázky, ktorý je dodnes Sorosom masívne financovaný a ktorého prezidentom bol Martin Bútora, šéf televíznej rady za Rybníčka, ktorý vždy dôkladne pozametal všetky jeho prešľapy, teda ideálny kádrový profil pre Kiskovu stranu. Ďalej starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký – toho chlapa je pre Kisku škoda, ale jeho dcéra robí u neho v Kancelárii prezidenta SR. No a, samozrejme, v Kiskovom tíme nemôže chýbať ani vyslanec Penty. Top manažér Dôvery Radomír Vereš musí dokončiť to, čo začali Zajac a Pentliarik. Dobre, že tom vieme už teraz. Ex europoslankyňa Jana Žitňanská je tam tiež, lebo ju Beblavý odmietol. Na a nakoniec sa čaká na Veroniku Remišovú. Jej historická úloha by mohla spočívať v tom, že po odchode od Matoviča by mohli preferencie tejto „sekty“ klesnúť niekde pod tri percentá. No a bonus nakoniec. Preferencie Kiskovej strany sú tesne nad šiestimi percentami. Asi polovica sumy, na akej štartoval Procházka. Ako skončil, vieme – na tretine svojej štartovacej pozície. Kiska je až ďaleko na Andrejom Dankom. Na bývalého prezidenta „úctyhodný“ výkon. To by hádam nedal ani nebohý Kováč. Nezabudnite navštíviť moju facebook stránku: https://www.facebook.com/veciverejne….

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


9 thoughts on “Roman Michelko: Inaugurácia Čaputovej a Nová Kiskova strana, teraz už naozaj…

 • 17. júna 2019 at 10:09
  Permalink

  Snaha byť objektívny sa mi neskutočne páči, a vôbec tento človek by mal byť hore, nemá len hlavu, má i jazyk a čo je pre mňa najpodstanejšie, má MORÁLKU a SRDCE. Držím mu prsty!
  Dovolím si prezentovať svoj pohľad, pohľad neodborníka, pohľad radového občana: Čaputová je síce krajšia, charizmatickejšia, vedomostne i verbálne zdatnejšia ako Kiska, ale podľa môjho názoru je to len figúrka, ktorá bude plniť vôľu tých, ktorí ju vysunuli na šachovnicu. A nebudú to náhodou tí istí, ktorí urobili ŤAH KISKOM?
  Post prezidenta by si zaslúžil skôr Fico, Chmelár, Danko…– ľudia, ktorí v politike už niečo dokázali, tým by som dopriala i všetky pocty, ktorými zahrnuli Čaputovú, títo ľudia by si to zaslúžili. Čaputová spadla z oblakov, bum-bác, človek neznámy v politike je zrazu prezidentom, niečím mi to smrdí a nepomôže ani sociálna aróma v podobe Zuzany Kusej!

  Reply
 • 17. júna 2019 at 11:08
  Permalink

  Je to smiešne ale zároveň tragické.
  Každý takzvaný ľavičiar vrátane micheľka, blahu a ďalších autorov aj na DAV DVA ktorí sa
  donekonečna chcú označovať za ľavicu vedia IBA pomáhať vláde a MOCI peňazí odpútavať pozornosť od reálnych problémov občanov SLOVENSKA !
  DOOKOLA rozberať mená tých čo kritizujú a budú kritizovať vládnu MOC je históriou potvrdené neúspešné odpútavanie pozornosti od kšeftov, káuz a ich ututlávania !
  Ľavica je nevidieť realitu ? Ľavica je písať dookola o menách ?

  Kto riešil niečo na ÚRADE, alebo na SÚDE, kto cestuje vlakom, autobusom, autom, kto navštívil ambulanciu, lekáreň, nemocnicu, škôlku, školu, kto sa zaujíma o to ako a míňajú peniaze zo štátneho, alebo európskeho = aj to je naše, KTO bol v lese , pri rieke, potoku, alebo videl zadymené mestá a dediny = Každý vidí ako je to na SLOVENSKU !
  Riešiť problémy zamestnancov, detí, rodín, študentov, dôchodcov, chorých a odkázaných TO by NEMALA každý deň ľavica ?
  Riešiť nezákonné a nemorálne obohacovanie sa pár ľudí na úkor všetkých to BY NEMALA každodenne riešiť ľavica?
  Ľudia a ich životy ľavicu NEZAUJÍMAJÚ ?
  NIE !!!

  Nečítal som od pána micheľka, pána blahu ale aj od iných ČO O SEBE Vyhlasujú ako sú Ľavica – nič o ľuďoch, životnom prostredí, zmenách VLASTNÍCTVA, SPRAVODLIVOSTI A PRÁVA !!!
  Len dookola o tých čo nemajú moc.

  O tých čo MOC ju majú a každý deň pomáhajú bohatým na úkor ostatných o tom ani ň…

  Reply
 • 17. júna 2019 at 19:39
  Permalink

  Páni ľavičiari (alebo „ľavičiari“),
  prestaňte komentovať a dajte PROGRAM!

  Reply
  • 17. júna 2019 at 20:53
   Permalink

   Pán Juhár, a prečo by sa mal tvoriť nový program, keď Vy ho máte pekne rozpracovaný. Preto komentovať, komentovať, komentovať, aby ľudia pochopili, že sa dá aj inak.

   Reply
   • 18. júna 2019 at 14:50
    Permalink

    Pani Kotrádyová,
    ten program má jednu veľkú „chybu“. Je to program systémových zmien a preto ho nikto nechce alebo sa ním ani neinšpiruje.
    Dnes je éra bezpohlavných „strán stredu“ s debilnými názvami a maximálne s navrhovanými kozmetickými zmenami jestvujúceho systému. Bohužiaľ, ľudia to žerú. Myslia si, že výmenou figúrok (bábok v rukách bábkovodičov) sa niečo zmení.

    Reply
    • 18. júna 2019 at 15:23
     Permalink

     Pán Juhár, ten program treba odložiť!
     Pamätáte sa, ako boli ľudia po „nežnej“ proamericky naladení? Ešte aj na spodnom prádle nosili americkú zástavu. Mnohí vytriezveli.
     Časy sa menia, ZAJTRA dovidenia!
     Ja viem, že Vy nemáte rád básničky, ale skočilo mi to na jazyk.

     Reply
     • 19. júna 2019 at 0:00
      Permalink

      Hovoríte, že „ten program 8 bodov ľavice.sk“ treba odložiť? A kam? Do truhly? !…píšem drsne, pretože ten program sa rodil ešte v roku 2010, teda skôr ako prišla koncepcia ekonomickej demokracie….ten program „vypilovávali a leštili“ tak, aby vyhovoval KAŹDEJ ĽAVICI a že ich bolo na Slovensku veľa v rokoch 2009 – 2015…a nič. Pamätám sa na pamätné stretnutie zástupcov slovenskej ľavice v zasadačke SZPB, keď Imrich priniesol už vytríbený text ôsmich zásad programu ĽAVICA.SK a oni sa somári ľavičiarski šéfovia pohádali medzi sebou, Imrich ten program ani nemal šancu prečítať…a potom, tuším v 2015, na inom stretnutí, všetci „vedeli“ a „poznali“ ten program, lebo veď viéééééme, oni sa len potrebovali dohodnúť (a opäť tradične) sa nedohodli, kto bude pod kým do volieb a ako sa má volať volebná strana…a tak dookola…to ja som ešte s ekonomickou demokraciou ako hoapodárskym programom dopadol lepšie: odmietla ho slovenská ľavica hneď – lebo v ňom bolo málo Marxa a Lenina… keby som vedel urobiť smajlíka s čertíkom, či somárom, tak ho sem dám….politická ľavica na Slovensku je zdochnutá krava…

 • 19. júna 2019 at 8:09
  Permalink

  Kantor!
  Netušilo hrozno, že raz vínom bude,
  nebolo by vínom, keby nekvasilo v sude.

  V ľavici to KVASÍ. Berte to tak. A v tom sude ste i Vy. Takže ste budúcim vínom.
  Ľavica nie je žiadna zdochnutá krava, BUDÚCE VÍNO!

  P.S. V tom s Vami na 100% súhlasím, že odborné veci by mali riešiť ODBORNÍCI, nie je nič horšie, keď do odborných vecí strká nos laik, to by vyzeralo, keby som do ekonomických vecí začala hovoriť ja. Keď čítam DAV DVA nemám pocit, že na ľavej strane žiadni odborníci nie sú, práve naopak — Vy ste skúsený ekonóm, sú tu zdatní právnici, historici, filozofi, kulturológovia, vedci, novinári, politici a politológovia …Takže, aká zdochnutá krava? Ešte raz KVASÍ ! Aj poriadne buble, to je normálne – fáza kvasenia, niekedy mám pocit, že sme vo fáze búrlivého kvasenia.
  Smajlík: úsmev a žmurk.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *