Roman Michelko: Matovič dostal znova po čumáku a spevácky výkon Jankovskej koalíciu nenadchol (Veci verejné 48/20)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Prostest pred Matovičovým domom, ostal aspoň v hlavnej spravodajskej relácii RTVS utajený. Verejnoprávne média znova ukázali svoju „nestrannosť“. Obyčajného Matoviča, ktorý sa vozí v opancerovanej limuzíne, začínajú dobiehať jeho podlosti. Zatiaľ ho chránia ťažkoodenci, ale raz príde chvíľa pravdy, stratí ochranku a bude čeliť nevôli ľudí, ktorých oklamal.

Boris Kollár, ani na nemocničnej posteli neostáva nič dlžný svojej povesti . Jeho „ošetrovateľky“ ktoré s ním trávia noc sú už v rokoch. Majú nad tridsať. Iste pre človeka ktorého cieľovka, je tesne nad 15 plus, je tridsiatka požehnaný vek. Arogancia a papalášizmus, tejto garnitúry nemá hraníc. Sme rodina sa rýchlo a iste mení na Sme spodina.

Politickým evergreenom uplynulého týždňa bol spor o celoplošné testovanie. Po predchádzajúcich dvoch kolách je tento typ celonárodných manévrov medzi občanmi krajne nepopulárny. Nakoniec, jasné vysvedčenie vláde dali protesty 17. novembra, ktoré boli namierené práve proti týmto opatreniam. Richard Sulík ako pragmatický politik si to jasne uvedomil a na rozdiel od ostatných politikov koalície chcel iracionálnemu voluntarizmu Igora Matoviča urobiť koniec. Matovičov nesúhlas nakoniec rezultoval do série nechutných invektív voči Sulíkovi, že má ísť kopať hroby a navrch jeho kolegyňu Janu Bittó Cigánikovú označil za lobistku Penty. Spor vrcholil úlohou, ktorú dostal Richard Sulík. Ten mal do minulej nedele vypracovať plán opatrení, ktoré spôsobia pokles týždenného kĺzavého mediánu na sedemstopäťdesiat týždenne z pôvodných päťsto nakazených denne. Igor Matovič vediac, že Richard Sulík je na dovolenke v Dubaji a že termín je z jeho strany nesplniteľný, nešetril kritikou na svojho koaličného partnera.

Richard Sulík teda predložil svoj plán s týždenným oneskorením. Ten obsahuje viacero opatrení, je však škálovaný regionálne od zelenej až po čiernu a ráta s rozdielnymi opatrenia podľa epidemiologickej situácie v tom ktorom regióne. Premiér Matovič, ako sa dalo očakávať, povedal, že zadal Richardovi Sulíkovi úlohu z matematiky a on mu doniesol vypracovanú úlohu zo slovenčiny.

V tomto móde všetci očakávali zasadanie krízového štábu. Ukazuje sa však, že pohár trpezlivosti postupne pretiekol u viacerých členov a Richard Sulík si je toho vedomý. Keď sa ho novinári pýtali, čo hovorí na Matovičove ataky, stoicky konštatoval, že Igor Matovič nie je jediným členom krízového štábu a že verí, že svojím návrhom krízový štáb presvedčí.

Nakoniec na spomenutý štáb putovali dva pandemické plány: ten Sulíkov a jeden z dielne ministra zdravotníctva Mareka Krajčiho. Minister Krajči však svoj návrh stiahol. Na spomenutom krízovom štábe sa jasne prejavilo, že Igor Matovič stráca podporu v miere, v akej to bolo dosiaľ nemysliteľné. Pri zmätočnom hlasovaní ohľadom celoplošného testovania prehral takpovediac na hlavu. Z približne štyridsaťčlenného štábu boli za len dvaja: on a minister zdravotníctva Krajči. Informácie o tomto debakli postupne prenikli na verejnosť a zdalo sa, že premiér Matovič, hoc veľmi nerád, bude nútený dať spiatočku.

Stredajší krízový štáb skončil tak, že minister školstva Branislav Gröhling dostal za úlohu zabezpečiť projekt masívneho otestovania žiakov druhého stupňa a študentov stredných škôl, pretože len tak sa môžu vrátiť po 7. decembri do škôl. Nateraz je celoplošné testovanie odložené, keďže Richard Sulík, ktorý bol poverený nákupom testov, dôvodil, že bez porušenia zákona sa dané množstvo testov nedá do termínu 2. decembra zaobstarať.

Zároveň snaha zvaliť zodpovednosť za nákup testov aj na opozíciu nevyšla. Robert Fico aj Peter Pellegrini odmietli účasť v komisii, ktorá má tento nákup zabezpečiť. Súčasnú situáciu teda možno definovať ako ticho pred búrkou.

Richard Sulík síce dal spiatočku v tom zmysle, že jeho ministri celoplošné testovanie nepodporia, ale ho ani nebudú vetovať. Odborníci sú vo väčšine proti, ale premiér sa svojho zámeru zatiaľ nevzdal. Vyústenie tohto sporu bude pravdepodobne ústrednou témou predvianočných dní týždňov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Roman Michelko: Matovič dostal znova po čumáku a spevácky výkon Jankovskej koalíciu nenadchol (Veci verejné 48/20)

 • 29. novembra 2020 at 21:30
  Permalink

  Sulík už nemusí hovoriť, alebo vyhlasovať nič – je nič.

  Reply
 • 30. novembra 2020 at 6:24
  Permalink

  Demonštrovať je potrebné aj pred obydlím Mikasa, Jančušku, Kčmeryho, riaditeľa RTVS a ďalších peniazmi opitých novinárov a zmätkov , aby pochopili, ako ich národ nenávidí!

  Reply
 • 30. novembra 2020 at 11:26
  Permalink

  Slovensko sa ženie do veľkej krízy. Hlavná téma médií je Korona a boj proti Smeru. A čo najdôležitejší zákon roka št. rozpočet 2021? Stačí sa pozerať na ČT1, ako Česi riešia súčasnú politicko-ekonomickú situáciu. Témy ako pandémia a korupcia je len obrovská manipulácia verejnej mienky, ktorá maskuje v celej škále ekonomické a sociálne problémy, ktorým sa nevyhneme. Je načase, aby sa slovenský občan zobudil, začiatky sú už zrejme naštartované.

  Reply
 • 1. decembra 2020 at 11:41
  Permalink

  Ale on si z toho nič nerobí, ideálny „užitočný“ idiot, veď on už dostal svoje, čo mu „patrí“ . Pre elity je ich štát tam kde sú peniaze. A všetky politické strany v davo-elitárnej spoločnosti slúžia jedinej peňaženke z ktorej sú všetky platené.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *