Roman Michelko: Matovič nadáva voličom a bizarná koalícia SaS a ĽS NS (Veci verejné 40/2020)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Matovičov Armagedon sa nekonal tak, ako si to pôvodne naplánoval. Slovensko je riadené podľa toho, ako sa vyspí. Asi mu došli lieky – na tlačovke hrubo nadával voličom. Medzi top perly, ktoré odzneli, možno zaradiť: tretina ľudí serie na pravidlá…., ľudia nad 65 rokov majú oveľa väčšiu šancu, ako nejaký zasran na ulici , čo si myslia, že Covid je chrípočka a veria židojašterom… O MUDr. Bukovskom zase povedal, že mu asi vírus napadol mozog, bez toho, aby sa infikoval…

Výsledok: premiérove príkazy a zákazy nemajú logiku. Kaviarne budú plné, ale akcie mali byť zakázané. Inak je zaujímavé, že záverečná je o 22.00. Výsledky jeho činnosti sa konečne začali prejavovať. Pokles jeho preferencií sa zmenil na voľný pád.

Najväčší politický bizzár sa stal skutočnosťou. Jana Bittó Cigániková je zrazu veľká kámoška s ĽS Naše Slovensko. Poslanci Kresťanskej únie na kandidátke OĽANA sa už prejavili ako krajní oportunisti. Ich odvaha sa skončila pri škaredom pohľade Richarda Sulíka. Keďže sa už totálne strápnili, pokúsili sa teraz o akýsi absolútne kozmetický pro-life zákon. To malo prekryť ich fatálne hodnotové zlyhanie. Podstata zákona bola veľmi mierna, predlžovala lehotu na rozmyslenie sa po informovanom súhlase zo štyridsaťosem hodín na deväťdesiatšesť hodín. Do toho prišla Jana Bittó Cigániková s pozmeňovacím návrhom, keď do toho pro-life zákona vložila potratovú tabletku. Samozrejme, ak by to vyšlo, celý zákon by bol totálne znehodnotený a Anna Záborská by ho musela stiahnuť.

O čo sa hrá? Igor Matovič de facto stratil väčšinu. SaS kontroluje spolu dvadsať poslancov, to znamená, že ak sa Matovič dostane do konfliktu so Sulíkom, tak stratí väčšinu. Doba, keď ho na dennej báze ponižoval, už skončila. Karty sú momentálne rozdané inak, než ako to bolo na začiatku volebného obdobia. Keďže Matovič hlasy ĽSNS potrebuje, dúfal, že s ním budú verejne rokovať. To sa nestalo, a skončilo to tak, že nepriamo – obštrukciou podporili SaS, konkrétne Janu Cigánikovú, ktorá má tak tri týždne na to, aby presvedčila sedem – osem váhajúcich poslancov a s ich pomocou presadila pozmeňovací návrh o potratovej tabletke.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


6 thoughts on “Roman Michelko: Matovič nadáva voličom a bizarná koalícia SaS a ĽS NS (Veci verejné 40/2020)

 • 5. októbra 2020 at 19:41
  Permalink

  Zvláštny človek je tento Matovič!Ešte aj vtedy,keď sa pose**e povie,že:“to nie ja!To sa do mojich gatí vys**l Fico!“

  Reply
 • 6. októbra 2020 at 20:12
  Permalink

  tak uz sa definitivne aj Michelko pridal na stranu ibachripkarov, rovnako ako jeho stranicky sef Harabin. Zaujimave je, ze ibachripkari veria viac roznym „odbornikom na zdravu vyzivu“ a homeopatom ako infektologom. Seniori pre tohto laviciara nie su podstatni a matevic nema co nadavat sebeckim zasranom, ze chodia na diskoteky a nekontrolovane siria koronaviirus. Bravo. Postoj hodny praveho laviciara.

  Reply
  • 6. októbra 2020 at 21:10
   Permalink

   Myslím, že to je nedorozumenie. Roman Michelko kritizoval hlavne formu toho Matovičovho vystúpenia, nie až tak obsah. Predseda vlády je zodpovedný za stratégiu a organizáciu opatrení na vrcholnej úrovni. Kritériom, či to robí z titulu svojej funkcie dobre, je výsledok – ako Slovensko ako celok zvládne túto situáciu. Vôbec nie je jeho povinnosťou osobne sa ukazovať na tlačových konferenciách.
   Premiér ale vôbec nie je „šéfom“ Slovenska a nemá každého „zasrana, čo chodí po ulici“ na povel. Preto je nepatričné, aby na ľudí ziapal ako generálny riaditeľ, ktorý potenciálne môže na hocikoho ukázať prstom: „Zbaľte si veci a od zajtra nech vás tu nevidím.“

   Reply
 • 7. októbra 2020 at 12:29
  Permalink

  Podla mna kritizoval formu aj obsah a s korony sa podľa neho robi zbytocny strašiak. To ze u ludi 80+ je umrtnost 15% je mu jedno, hlavne ze jeho sa to este chvalabohu netyka.

  Reply
  • 7. októbra 2020 at 12:58
   Permalink

   Súhlasím, že korona je vážna vec, ale to, že sme ohľaduplní a dbáme na rozostupy a rúška, to je riešenie pre nás na najnižšej úrovni. Na také riešenie nepotrebujeme vládu ani žiadne vyššie štruktúry. Ak ako výsledok od Matoviča a vlády vidíme len strašenie a zákazy, tak je to príznak ich zlyhania a bezradnosti. Vidím okolo seba, ako je okolo testovania chaos, ako reálne ľudia, čo prišli do styku s chorými čakajú niekoľko dní, kým ich len objednajú na testy… Mám seniorov aj v rodine a vidím, ako to strašenie veľmi zle vplýva na psychiku. Mnohým život skracuje už len to.
   Na mieste premiéra by sme teraz potrebovali pokojného, vecného a organizovaného človeka.
   A aby bolo jasno – protestné hnutia proti noseniu rúšok neschvaľujem.

   Reply
 • 13. októbra 2020 at 13:27
  Permalink

  Nevolil som Matesa aj keď ten predvolebný ťah s tým majetkom Slovenskej republiky “ tuším to bolo Španielsko“ má celkom zaujal. No teraz už viem , že to nebol jeho nápad lebo na to treba IQ aspoň 130. A toľko nemá celé Olano dokopy.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *