Roman Michelko: O čo ide v plagiátorskej kauze? (Veci verejné 27/20)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Čo je podstatou plagiátorskej kauzy Borisa Kollára? O čo sa hrá v tejto hre? Je to súčasť dlhodobejšieho plánu na vytvorenie alternatívy voči súčasnej vláde? Komu to bude najviac vyhovovať?

Odchod Borisa Kollára z vlády by veľmi posilnil postavenie SaS a Za ľudí. Igor Matovič by bol podstatne oslabený a závislý na každej z politických strán, ktoré by ostali v koalícii. A práve o to sa hrá. Dnes sa to ešte nepodarí a obaja koaliční partneri urobia len prázdne gesto. Odmietnu aktívne podporiť Borisa Kollára, ale zároveň aktívne nepodporia ani jeho odvolanie. Pokrytectvo týchto ľudí je strašné.

V súvislosti s touto kauzou sa ukázalo „personálne“ zúfalstvo klubu OĽANO. Romana Tabak je veľkou favoritkou na titul „historicky“ najhlúpejšej poslankyne v slovenskom parlamente.

Juan Guaidó bol ministrom zahraničia Ivanom Korčokom a teda slovenskou vládou uznaný za legitímneho prezidenta. Slovensko sa tak pridalo k americkým poskokom. Nepotešilo ma to, ale ani neprekvapilo. Nakoniec, čo môžeme čakať od Korčoka, Naďa či Matoviča?

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “Roman Michelko: O čo ide v plagiátorskej kauze? (Veci verejné 27/20)

 • 7. júla 2020 at 8:44
  Permalink

  Čo je podstatou tejto kauzy nevie asi ani ten čo vyvolal iniciatívu – Mivko Beblavic Sičákovie.
  A zatiaľ všetci koaličníci iba taktizujú, lebo stratégia je iba jedna – ostať pri válove a rozhodovaní. Možno aj Mivko by prijal byť Progresívne a Spolu s Kolárom pri tom válove. Medzi politikmi a novinármi koluje toľko potvrdených informácií o všeličom, ale zriedka sa niečo udeje a hodí niekto niečo „do pľacu“ ako Beblavý. Napr. kariéra šéfa štátnych hmotných rezerv začala tak, že dochádzal do školy a nakoľko bez štúdia iba dochádzaním do školy toho veľa nepochytil, tak na záver 2x za sebou neurobil štátnice ani neobhájil DP. Napriek tomu pobehuje s titulom Ing. Vedia o tom jeho kon-straníci, vedia o tom aj v iných stranách /praicových aj ľavicových/ aj v médiách. Ani jeden novinár nenájde odvahu opýtať sa priamo šéfa SaS alebo Klusa. Aj v kariére má dosť zaujímavého…. aktivity okolo vysokých kádrov katolíckej cirkvi – celkom dobrý profil pre liberálnu stranu. Takéto a podobné kauzy sa občas neprozreteľne vytiahnu a tí múdrejší politici (je ich málo) vedia, že to skoro nikomu nič dobré neprinesie. Ale väčšine prinesie niečo zlé.

  Reply
 • 7. júla 2020 at 20:08
  Permalink

  Ospravedlňujem sa, že to nie je k tomuto článku, ale musím sa spýtať:
  Aký dôvod má Pavol Janík na zákaz diskusie pod jeho článkami? Tu predsa nediskutuje žiadna lúza, ale slušní a inteligentní ľudia (na seba teraz neupozorňujem:-)).
  Vzhľadom na témy a prínos diskusie všeobecne je na mieste otázka, či vôbec by mal byť na túto stránku pripustený autor, ktorý si takúto nezmyselnú podmienku dá.

  Reply
  • 7. júla 2020 at 22:10
   Permalink

   Pán Juhár, otvorenie alebo uzavretie diskusie, aj jej moderovanie, je záležitosťou redakcie. Pavol Janík nás o nepovolenie diskusií slušne požiadal a vyšli sme mu v ústrety. Dôvody, žiaľ, má. Diskutujú tu nielen slušní a inteligentní ľudia, respektíve aj slušným a inteligentným sa niekedy podarí neslušný a neinteligentný komentár. Pavol Janík mal na našich stránkach aj takúto skúsenosť a to, že si ju nechce zopakovať, nám ako dôvod stačí.
   Neznamená to však, že diskusia k článkom Pavla Janíka vôbec nie je možná. Pod každým článkom dávame výzvu, aby slušný a inteligentný človek, ktorý by sa k článku chcel vyjadriť, napísal svoj príspevok formou článku a poslal do redakcie. Ak bude slušný a inteligentný, zverejníme ho.

   Reply
 • 7. júla 2020 at 23:01
  Permalink

  Pri všetkej neúcte k B.Kollárovi musím priznať,že v súčasnej koalícii vysoko prečnieva nad svojimi partnermi svojim taktickým aj strategickým myslením.Nepíšem to len preto,že sa beztrestne dokázal preniesť cez svoju mafiánsku minulosť a že mu neuškodili ani jeho kontakty s obžalovanou Zsuzsovou.On totiž vyriešil virtuóznym spôsobom aj svoju kauzu s plagiátorstvom.A to tak,že SaS a žaludi ktorí na Kollára útočili najviac svojimi výzvami aby abdikoval na funkciu predsedu NR SR, skončili po dnešnom hlasovaní s neuveriteľnou hanbou a ponížením.Dnes sa hlasovalo o odvolaní Kollára z funkcie predsedu parlamentu.Opozícia sa hlasovania nezúčastnila a tak o tom musela hlasovať koalícia.No a potvrdilo sa,že kapry si svoj rybník nezvyknú sami vypúšťať,moralisti z SaS + žaludi hlasovali pre Kollárovo zotrvanie a celému národu tak ukázali,že ich morálka je odvislá od benefitov,ktoré im prináša účasť na vládnutí.Kollárov průser s diplomovkou, sa dnes po hlasovaní javí vedľa toho čo predviedli v parlamente OĽANO,SaS a Za ľudí,ako nevinné „huncútstvo“.Genialita Kollárovho riešenia celej plagiátorskej kauzy spočíva v tom,že hlasovanie o svojom odvolaní z predsedníckeho postu inicioval on sám.
  Nemyslím si však,že týmto hlasovaním poľovačka na Kollára končí! Naopak!On totiž neprekáža ani tak SaSkárom a žaluďom ako píše v článku p.Michelko.Prekáža tým ľuďom,ktorí majú sulíkovcov a šeligovcov priviazaných na vôdzke.A títo ľudia nestrpia,aby človek s podobným zmýšľaním ako má v Taliansku Salvini,vo Francúzsku LePenová alebo v Maďarsku Orbán,maril ich plány na vytvorenie multikultúrneho,dúhovo-zeleného Slovenska.

  Reply
 • 8. júla 2020 at 9:19
  Permalink

  Kollár využil skúsenosti z filmu Slovácko sa nesúdi….
  Sedia chlapi v krčme a jeden vykríkne, že zabudol zamknúť dvere a že ho vykradnú…
  Druhý chlap zakričí…šak čo by kto kradéééllll, šak jsme fšetci TU .

  Kto si dovolí povedať, že je kráľ nahý, keď tým výkrikom stratí svoje postavenie v kráľovstve

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *