Roman Michelko: O čo ide v plagiátorskej kauze? (Veci verejné 27/20)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Čo je podstatou plagiátorskej kauzy Borisa Kollára? O čo sa hrá v tejto hre? Je to súčasť dlhodobejšieho plánu na vytvorenie alternatívy voči súčasnej vláde? Komu to bude najviac vyhovovať?

Odchod Borisa Kollára z vlády by veľmi posilnil postavenie SaS a Za ľudí. Igor Matovič by bol podstatne oslabený a závislý na každej z politických strán, ktoré by ostali v koalícii. A práve o to sa hrá. Dnes sa to ešte nepodarí a obaja koaliční partneri urobia len prázdne gesto. Odmietnu aktívne podporiť Borisa Kollára, ale zároveň aktívne nepodporia ani jeho odvolanie. Pokrytectvo týchto ľudí je strašné.

V súvislosti s touto kauzou sa ukázalo „personálne“ zúfalstvo klubu OĽANO. Romana Tabak je veľkou favoritkou na titul „historicky“ najhlúpejšej poslankyne v slovenskom parlamente.

Juan Guaidó bol ministrom zahraničia Ivanom Korčokom a teda slovenskou vládou uznaný za legitímneho prezidenta. Slovensko sa tak pridalo k americkým poskokom. Nepotešilo ma to, ale ani neprekvapilo. Nakoniec, čo môžeme čakať od Korčoka, Naďa či Matoviča?

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Ohodnotiť článok

5 thoughts on “Roman Michelko: O čo ide v plagiátorskej kauze? (Veci verejné 27/20)

 • 7. júla 2020 at 8:44
  Permalink

  Čo je podstatou tejto kauzy nevie asi ani ten čo vyvolal iniciatívu – Mivko Beblavic Sičákovie.
  A zatiaľ všetci koaličníci iba taktizujú, lebo stratégia je iba jedna – ostať pri válove a rozhodovaní. Možno aj Mivko by prijal byť Progresívne a Spolu s Kolárom pri tom válove. Medzi politikmi a novinármi koluje toľko potvrdených informácií o všeličom, ale zriedka sa niečo udeje a hodí niekto niečo „do pľacu“ ako Beblavý. Napr. kariéra šéfa štátnych hmotných rezerv začala tak, že dochádzal do školy a nakoľko bez štúdia iba dochádzaním do školy toho veľa nepochytil, tak na záver 2x za sebou neurobil štátnice ani neobhájil DP. Napriek tomu pobehuje s titulom Ing. Vedia o tom jeho kon-straníci, vedia o tom aj v iných stranách /praicových aj ľavicových/ aj v médiách. Ani jeden novinár nenájde odvahu opýtať sa priamo šéfa SaS alebo Klusa. Aj v kariére má dosť zaujímavého…. aktivity okolo vysokých kádrov katolíckej cirkvi – celkom dobrý profil pre liberálnu stranu. Takéto a podobné kauzy sa občas neprozreteľne vytiahnu a tí múdrejší politici (je ich málo) vedia, že to skoro nikomu nič dobré neprinesie. Ale väčšine prinesie niečo zlé.

   
  Reply
 • 7. júla 2020 at 20:08
  Permalink

  Ospravedlňujem sa, že to nie je k tomuto článku, ale musím sa spýtať:
  Aký dôvod má Pavol Janík na zákaz diskusie pod jeho článkami? Tu predsa nediskutuje žiadna lúza, ale slušní a inteligentní ľudia (na seba teraz neupozorňujem:-)).
  Vzhľadom na témy a prínos diskusie všeobecne je na mieste otázka, či vôbec by mal byť na túto stránku pripustený autor, ktorý si takúto nezmyselnú podmienku dá.

   
  Reply
  • 7. júla 2020 at 22:10
   Permalink

   Pán Juhár, otvorenie alebo uzavretie diskusie, aj jej moderovanie, je záležitosťou redakcie. Pavol Janík nás o nepovolenie diskusií slušne požiadal a vyšli sme mu v ústrety. Dôvody, žiaľ, má. Diskutujú tu nielen slušní a inteligentní ľudia, respektíve aj slušným a inteligentným sa niekedy podarí neslušný a neinteligentný komentár. Pavol Janík mal na našich stránkach aj takúto skúsenosť a to, že si ju nechce zopakovať, nám ako dôvod stačí.
   Neznamená to však, že diskusia k článkom Pavla Janíka vôbec nie je možná. Pod každým článkom dávame výzvu, aby slušný a inteligentný človek, ktorý by sa k článku chcel vyjadriť, napísal svoj príspevok formou článku a poslal do redakcie. Ak bude slušný a inteligentný, zverejníme ho.

    
   Reply
 • 7. júla 2020 at 23:01
  Permalink

  Pri všetkej neúcte k B.Kollárovi musím priznať,že v súčasnej koalícii vysoko prečnieva nad svojimi partnermi svojim taktickým aj strategickým myslením.Nepíšem to len preto,že sa beztrestne dokázal preniesť cez svoju mafiánsku minulosť a že mu neuškodili ani jeho kontakty s obžalovanou Zsuzsovou.On totiž vyriešil virtuóznym spôsobom aj svoju kauzu s plagiátorstvom.A to tak,že SaS a žaludi ktorí na Kollára útočili najviac svojimi výzvami aby abdikoval na funkciu predsedu NR SR, skončili po dnešnom hlasovaní s neuveriteľnou hanbou a ponížením.Dnes sa hlasovalo o odvolaní Kollára z funkcie predsedu parlamentu.Opozícia sa hlasovania nezúčastnila a tak o tom musela hlasovať koalícia.No a potvrdilo sa,že kapry si svoj rybník nezvyknú sami vypúšťať,moralisti z SaS + žaludi hlasovali pre Kollárovo zotrvanie a celému národu tak ukázali,že ich morálka je odvislá od benefitov,ktoré im prináša účasť na vládnutí.Kollárov průser s diplomovkou, sa dnes po hlasovaní javí vedľa toho čo predviedli v parlamente OĽANO,SaS a Za ľudí,ako nevinné „huncútstvo“.Genialita Kollárovho riešenia celej plagiátorskej kauzy spočíva v tom,že hlasovanie o svojom odvolaní z predsedníckeho postu inicioval on sám.
  Nemyslím si však,že týmto hlasovaním poľovačka na Kollára končí! Naopak!On totiž neprekáža ani tak SaSkárom a žaluďom ako píše v článku p.Michelko.Prekáža tým ľuďom,ktorí majú sulíkovcov a šeligovcov priviazaných na vôdzke.A títo ľudia nestrpia,aby človek s podobným zmýšľaním ako má v Taliansku Salvini,vo Francúzsku LePenová alebo v Maďarsku Orbán,maril ich plány na vytvorenie multikultúrneho,dúhovo-zeleného Slovenska.

   
  Reply
 • 8. júla 2020 at 9:19
  Permalink

  Kollár využil skúsenosti z filmu Slovácko sa nesúdi….
  Sedia chlapi v krčme a jeden vykríkne, že zabudol zamknúť dvere a že ho vykradnú…
  Druhý chlap zakričí…šak čo by kto kradéééllll, šak jsme fšetci TU .

  Kto si dovolí povedať, že je kráľ nahý, keď tým výkrikom stratí svoje postavenie v kráľovstve

   
  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom