Roman Michelko (odkaz na video): Hazardný hráč Igor Matovič sa rozhodol hrať politický poker

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Odkaz na video nižšie:

https://cz.sputniknews.com/nazory/2021032313370679-koalicna-kriza-hazardny-hrac-igor-matovic–sa-rozhodol–hrat-politicky-poker-nazor/

Tlačová beseda strany ZA ĽUDÍ potvrdila, že koaličná kríza ďalej trvá. Matovičov pokus rozdeliť stranu ZA ĽUDÍ a vládnuť pomocou nezaradených poslancov okolo Tomáša Tarabu nateraz nevyšiel. ZA ĽUDÍ naďalej deklarujú svoje K.O. požiadavky: odchod premiéra a ďalšie vládnutie na platforme súčasnej štvorkoalície.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková podala demisiu, ktorú dnes o šestnástej hodine príjme prezidentka, čo nemožno čítať inak ako nátlak na premiéra Igora Matoviča. Zároveň sa ukázalo, že tvrdý a unfair tlak na stranu ZA ĽUDÍ – spájanie Márie Kolíkovej s ficovsko-pellegrinovskou garnitúrou – paradoxne stranu stmelilo.

K riešeniu krízy nátlakom sa pridal aj predseda parlamentu Boris Kollár. Prerušil rokovanie parlamentu, keďže, zdá sa, že aj parlamentná väčšina sa stáva nefunkčnou a dal premiérovi Igorovi Matovičovi ultimátum s tým, že ak sa do týždňa kríza nevyrieši, podporí predčasné voľby. 

Igor Matovič síce pochopil, že stratil väčšinu a je nútený konať, riešenie krízy však tradične skomplikoval. Je ochotný vzdať sa postu premiéra, čo ale podmienil sériou v podstate neprijateľných podmienok. Strane SaS zoberie jeden rezort, on sám ostane vo vláde v pozícii vicepremiéra pre boj s korupciou. Požaduje aj odchod Jany Bittó Cigánikovej z postu predsedníčky zdravotníckeho výboru a ako bonus odchod ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej a podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu. Je pritom jasné, že ak by koaliční partneri prijali jeho riešenie krízy, nič by sa tým nevyriešilo. Znamenalo by to len, že na Slovensku by síce nominálne  vládla napríklad „Hegerova“ vláda, no na čele s vicepremiérom Matovičom, ktorý by mu stále dýchal na krk. V tom prípade by však aj Richard Sulík požadoval svoje členstvo vo vláde, takže konflikty by ďalej pokračovali. Keďže osobné vzťahy  sa počas krízy ešte vyostrili, tak ešte v oveľa väčšej intenzite.

Igor Matovič rozohral hru, v ktorej neustále blufuje a ide len o to, kto bude mať silnejšie nervy a kto skôr uhne. Akákoľvek triezvosť či racionalita išli bokom. Ide len o hru narcistických eg. Je zúfalé, že štát v tejto kríze je vystavený hre takýchto nezrelých osobností.

Zdroj: cz.sputniknews.com

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Roman Michelko (odkaz na video): Hazardný hráč Igor Matovič sa rozhodol hrať politický poker

  • 23. marca 2021 at 18:35
    Permalink

    Stačí, že mu zoberú ochranku a bude po jeho veľkom egu.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *