Roman Michelko: Situačná spáva ku kríze

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Foto: TASR – Jaroslav Novák

Včera odznel na tlačovej besede Pyšnej princezny Verony skvost ducha, aký je dosť aj na ňu. Ašpiruje na najstupídnejší výrok, nielenže roka, ale celkom možné, že aj celého volebného obdobia. Moja relatívne nízka miera masochizmu mi neumožňuje vypočuť si to ešte raz, ale obsah je jasný: „… kým predchádzajúca vláda pripravovala vraždu novinára …“

Iste, konkurenciu bude mať veľkú, ale dovolím si predpokladať, že toto ani Romana Tabak v tandeme s profesorom Pročkom netromfnú. Taktiež som nevedel, že súčasťou programového vyhlásenia tretej Ficovej vlády bola vražda novinára. Dobre, ale poďme k tomu panoptiku, čo si hovorí Matovičova koalícia. Matovič to rozohral na rozdelenie Za ľudí a potom chcel vytiahnuť tromf s Tarabom. Nevyšlo mu to. Jeho brutálny a hrubo podpásový útok na Kolíkovú a Šeligu mal rozdeliť klub Za ľudí. Nestalo sa. Perfídnosť jeho útoku ich, naopak, stmelila a vybila karty z ruky Pyšnej princeznej. Pritom, chuderka, ona tak strašne chcela kolaborovať, ale za tých okolností sa naozaj nedalo.

Dnes je úplne jasné, že je oveľa viac z Igorovho cesta než z toho Sulíkovho. K nemu má, naopak, bližšie Kolíková. Ak by to malo zmysel, čo ale naozaj nemá, tak by mohla kandidovať na post predsedníčky Za ľudí, ale resuscitovať mŕtvolu, ktorá si už prešla nielen klinickou, ale aj biologickou smrťou naozaj nemá zmysle. Skrátka, ako hovorí klasik, nemožno zabiť toho, kto je už mŕtvy. Takže Igorko má problém. Chcel blufovať a hrať s poznačenými kartami, ale dnes mu už každý vidí do karát, takže veľa toho nenahrá. Dnes sa teda v koalícii hrá už len o to, aby nebol v novej vláde. Jeho chápanie je dosť pomalé, ale, zdá sa, že toto nemôže uhrať. Pri takých spojencoch ako Veronička určite nie…

https://www.facebook.com/roman.michelko.52

Zdroj: Facebook Romana Michelka

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *