Roman Michelko: Situačná správa ku kríze

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Tak nám dnes Sulík odišiel z koalície. Zatiaľ len na čas, dúfajúc, že sa vráti. Dnes je jasné, ako to má rozohrané a ustojí to, ak mu Veronička nepichne dýku do chrbta. Čo urobí Matovič, je tiež jasné: pokúsi sa jej dať ponuku, ktorá sa neodmieta. O jej snahe stať sa Quislingom tejto krízy, niet pochýb; pre menej zbehlých v dejinách je to ten najnechutnejší kolaborant s Hitlerom. O morálnej integrite Pyšnej princeznej škoda hovoriť, ale jej dnes už v podstate nulová autorita v klube dáva istú nádej, že strana Za ľudí nemusí hrať celkom podľa Igorových kariet.

Poďme však ešte k naratívu, ktorý šíria jeho ultra fans a ktorý je strašne falošný. Vraj buďme radi, že sa Matovič zbaví liberálov a dokoná konzervatívnu revolúciu. Aj by som tomu možno uveril, ak by som nevedel, ako sa Igorko vždy, keď sa lámal chlieb, zachoval. Vždy keď išli zásadné proliferské zákony, tak ako gáfor zdúchol. Zväčša do parlamentného bufetu. Konzervatívcov v klube, hlavne okolo Záborskej a Vašečku vždy potopil, resp. nijako im nepomohol. Poslanca Čepčeka, ktorý si hlúpo a naivne myslel, že v politike je na to, aby presadzoval hodnoty, s ktorými kandidoval, v podstate vylúčil z klubu. Iste, mnohé veci stroskotali aj na kolosálnej neschopnosti Záborskej. Jej potupenie si Cigániková vždy a poriadne vychutnala, pričom na začiatku každého duelu mala podstatne lepšie karty v rukách Záborská

Podstata tejto krízy je úplne jasná: je to totálne nekompetentná a nespôsobilá figúra na čele vlády. Navyše bez kúska vkusu. Igor nepochopil, že vo svojej životnej role totálne zlyhal, a keďže nikdy nedisponoval niečím takým ako sebareflexia a hanba, snaží sa ostať vo vláde stoj čo stoj. Hrá vysokú hru, na ktorú nemá. Vďaka kolosálnej zrade Remišovej to teoreticky môže na chvíľu uhrať, ale ak by sa tak aj stalo, o čom pochybujem a skôr to ani nepredpokladám, bude to len Pyrrhovo víťazstvo. Možno prežijú leto, ale na jeseň sa to rozpadne definitívne. Toto nie je pre slabé žalúdky. Tak ich nechajme, nech sa „ďalej ničí ríša potkanov“ a buďme radi , že nie sme toho súčasťou.

Zdroj: Facebook Romana Michelka

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *