Roman Michelko: Veci verejné (19/2020) – Lipšic generálnym prokurátorom?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

A odovzdá Matovič celé Slovensko Pente?

Matovič sa znova vyfarbil, Penta už v roku 2012 písala volebný program hnutiu OĽANO. Hneď ako skončila volebná kampaň, skončila aj akákoľvek debata o lex Haščák. Dnes dostala Penta kontrolu nad Všeobecnou zdravotnou poisťovňou tým, že jej top manažér z Dôvery Richard Strapko bude jej šéfom. Dočkáme sa toho, že rovnako ako za Pentliarika bude Penta na ministerstve zdravotníctva písať zdravotnícke zákony?

Top kandidátom koalície na generálneho prokurátora je právnik Penty Daniel Lipšic. Mimochodom, voľba generálneho prokurátora hrozí megaškandálom. Zdá sa, že provládni prokurátori ako Jozef Čentéš, Maroš Žilinka či Ján Šanta sú len do počtu. Naopak, chystá sa veľký návrat pentáckeho právnika Daniela Lipšica.

Kto je to Daniel Lipšic? Človek právoplatne odsúdený za trestný čin, toho času v podmienke pod dohľadom probačného úradníka. Dlhoročný politik, podpredseda KDH, predseda NOVY, Matovičov poslanec, bývalý minister spravodlivosti a vnútra. Krajne stranícky exponovaný politik, ktorý nikdy nebol prokurátorom, ale brutálnym znásilnením práva sa možno stane.

Kam až dôjde lámanie demokracie? Kde sa zastaví súčasná garnitúra? Sme svedkami nástupu diktatúry? Kto tu hrôzu zastaví?

Je najvyšší čas uvedomiť si, že tu končí akákoľvek sranda a budúcnosť Slovenska ako štátu s demokratickým zriadením je ohrozená ako nikdy v dejinách. Čím skôr to pochopia občania, tým lepšie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Roman Michelko: Veci verejné (19/2020) – Lipšic generálnym prokurátorom?

 • 13. mája 2020 at 10:48
  Permalink

  Rozhodovanie konkurenčného boja medzi štátnou VšZP a súkromnou Dôverou majú plne v rukách občania! Nech bude za riaditeľa VšZP nominovaný akýkoľvek „pandrlák“, tak občania budú naďalej osobne rozhodovať o tom, do ktorej zdravotnej poisťovne sa prihlásia resp. prehlásia. Ak budú chcieť potrestať Pentu, tak sa v najbližšom možnom termíne masívne prehlásia do VšZP a tým pádom penťácka poisťovňa pôjde dole… Bez ohľadu na to, kto bude riaditeľom VšZP…

  Ak však občania podľahnú brutálnej marketingovej a mediálnej propagande na podporu Dôvery, ak uveria „klasickému“ bonmotu o neschopnosti štátu (a jeho zdravotnej poisťovne) pracovať plne v záujme ľudí, a teda sa budú ešte viac než doteraz prehlasovať do Dôvery, tak sa len naďalej bude potvrdzovať, že výsledky posledných parlamentných volieb boli jednoznačnou ukážkou stavu myslenia občanov na Slovensku „o politike“…

  Rozhodovanie občanov o svojom zdravotnom poistení, rozhodovanie o svojom dôchodkovom poistení (napr. medzi prvým a druhým pilierom), je kvalitatívne podstatne vyšším rozhodovaním, kde sa občan rozhoduje o svojom zdraví a svojej starobe, a nie o „nejakých“ politických stranách ! Ale ak aj v takomto rozhodovaní, výsostne týkajúcom sa svojej osoby a svojho zdravia, dá svoj osud do rúk súkromníkov a nie do rúk systému riadeného „demokraticky“ volenými politikmi, tak to je veľmi vážny signál o tom, že je (slovami klasika) „niečo silno zhnité v štáte dánskom“…
  Viac na http://www.demokracianahlas.sk/dokument/

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *