Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Koniec Hlinovým lžiam. Bol predložený jasný dôkaz, že Štefan Harabin rehoľníka Cyrila Bystríka Janíka oslobodil, nie odsúdil. Kedy sa Alojz Hlina ospravedlní? A pôjde sa z tejto podlosti vyspovedať?

Pál Csáky si vychoval dôstojného nástupcu v Gyulovi Bárdosovi. Veľmi rýchlo sa naučil klamať. Vysvetlenie, ako to bolo s Threemou a v akom kontexte sa tam Štefan Harabin vyskytol.

V prípade Eduarda Chmelára jeho populizmus nemá hraníc. Spakruky sľúbiť skokové navýšenie miezd o 435 eur.

Vlasť je autentická protikorupčná strana. Hmotná zodpovednosť politikov obmedzí snahy kradnúť, nakoľko budú za svoje rozhodnutia ručiť celým svojím majetkom.

Do väzenia patria Jaroslav Haščák, Jirko Malchárek, Mikuláš Dzurinda, Ivan Mikloš, Anna Bubeníkova a nie Martin Daňo, Rudolf Vasky či Tibor Rostas. Čo sa dnes deje, prekračuje všetky hranice!

Vražda generála Sulejmáního a reakcie našich politikov. Jaroslav Naď sa ukázal ako najväčší NATOhujer, ktorý nemá pri lžiach žiadne zábrany. Ale však je to nominant Igora Matoviča, tak čo sa čudujeme? Treba len čakať, kým Igor Matovič znova precitne. Megalož, že Soulejmání podporoval Daeš (Islamský štát). Opak je pravdou. Od Jaroslava Naďa však nič iné ako servilnosť k Donaldovi Trumpovi a NATO čakať nemožno, ale že bude vedome klamať, a to hneď pri televíznej premiére, trochu prekvapilo. Ale ak je od Matoviča, tak vlastne ani nie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


5 thoughts on “Roman Michelko: Veci verejné – 2. týždeň

 • 13. januára 2020 at 12:06
  Permalink

  Zákon o hmotnej zodpovednosti politikov je totálne pravičácky koncept, typicky pravicovo predpokladajúci skazenosť ľudí, ktorí idú do politiky. Predpokladajúci, že politici sú ideovo vyprázdnení a jediné o čo im ide je že chcú mať majetkový prospech z politiky, prípadne že ako príslušníci „buržoázie“ sú sprostredkovateľom takéhoto prospechu pre tých ( kapitalistov ), ktorým slúžia.

  Pokiaľ by som išiel do politiky s čestným úmyslom pomôcť sebe a triede ktorej som príslušníkom, prečo by som mal na svojom majetku mal znášať škody, ktoré NEÚMYSELNE chybným rozhodnutím spôsobím. A keďže by pravdepodobne išlo o sumy o niekoľko rádov prevyšujúce môj majetok, znamenalo by to pre mňa a moju rodinu doživotné exekučné otroctvo ! Žiaľ – škoda sa stala, a budeme ju znášať všetci kolektívne – politik za svoju chybu, a voliči za svoju „chybu“ pri jeho voľbe.

  Pripomínam, že podmienka na založenie politickej strany je zozbieranie 10000 platných podpisov občanov, zloženie správnych poplatkov vyše 700 € a potom volebné výpalné pri každých voľbách 17 000 € !!! Ak tomu pribudne ešte hmotná zodpovednosť politikov, tak je do definitívne zabetónovanie politického priestoru majetnými ľuďmi – kapitalistami, veľkokapitalistami a podnikaním. Podľa nich, politika nie je pre chudobu.

  Toto je pravicový hnus !

  Reply
  • 13. januára 2020 at 12:29
   Permalink

   Tiež nie som zástancom hmotnej zodpovednosti politikov, v podstate súhlasím, že je to pravičiarsky populizmus, no dôvody mám trochu iné. Som presvedčený, že v prípade platnosti takého zákona prídu poisťovne s novým poistným produktom pre politikov. Možno sa to časom zvrhne na istú formu povinného poistenia a poslanci si kvôli tomu ešte navýšia platy. V prípade postihu politika („poistnej udalosti“) túto záležitosť spravidla pokryje poistné plnenie a smerom k verejnému majetku bude politik čistý – formálne nespôsobí hmotnú škodu. Z takéhoto riešenia bude mať jednoznačne prospech hlavne poistný biznis.

   Podľa mňa by dlhodobým riešením bolo – netolerovať zisk súkromných spoločností z obchodov so štátom.
   Všetky tie nevýhodné „doložky“ a zmluvné penále v predmetných zmluvách sú formou garancie zisku alebo kompenzácie „ušlého zisku“. Úplná absurdnosť, že náš právny systém akceptuje niečo ako nárok na ušlý zisk. Nie je to nič iné ako tunel a krádež.

   Reply
 • 13. januára 2020 at 17:25
  Permalink

  Vážený pán smerák = bývalý, alebo utajený
  teraz kandidát na poslanca nrsr za vlasť keď vás za smer nechceli

  prečo robíte cenzúru?
  pán harbin povedal že súdení majú byť aj kaliňák a počiatek

  prečo to cenzurujete ???

  Reply
  • 13. januára 2020 at 18:43
   Permalink

   Pán Zvolen, aby sme boli korektní, pán Michelko tú informáciu necenzuruje. Keby ste si jeho video pozreli celé, tak si všimnete, že zreteľne menuje aj Kaliňáka a Počiatka. Len ich nezvýraznil v sprievodnom texte. Tie konkrétne mená boli aj tak zrejme myslené ako príklady a zoznam určite nie je úplný. ;-)

   Reply
   • 13. januára 2020 at 20:09
    Permalink

    pán Moravčík
    ja som až veľmi korektný
    ak kandidát strany vlasť nevie zopakovať po svojom predsedovi ani
    niekoľko mien a zámerne v texte vynechá ….
    je to len a iba cenzúra

    aj keď cenzurovať vlastného straníckeho šéfa je také nezávislé
    ako je a bol vždy nezávislý autor

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *