Roman Michelko: Zázračné preferencie neexistujúcej Pellegriniho strany a Matovičovo maďarské memorandum (Veci verejné – 23/20)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Pellegriniho zázračné preferencie. Kto ich nafukuje? Ako bol Focus motivovaný? Prečo nameral tejto neexistujúcej strane vyše dvadsať percent? Je to „delostrelecká“ príprava pred štartom novej strany Petra Pellegriniho? Chcú ju všetci, aj koaličné strany, okrem OĽaNO.

Peter Pellegrini sa stáva alternatívou voči Igorovi Matovičovi. Dnes je Peter Pellegrini druhým najpopulárnejším politikom, hneď po Zuzane Čaputovej.

Inak je zaujímavé, že nikto si nekladie otázku, kde sa vzalo tých desať percent voličov, o ktorých doteraz nikto nevedel. Aká hra sa tu hrá? Čoskoro uvidíme. Uvidíme, kto pôjde s Petrom Pellegrinim. Pôjdu aj Erik Tomáš a Jaroslav Baška?

V deň stého výročia Trianonu maďarskí iredentisti – veľkí kamaráti Matoviča – ukázali svoju pravú tvár. Matovičov pokus o zlákanie maďarských voličov. Trocha mu to nevyšlo, ich požiadavky boli hrubo cez čiaru.

Je to cynik, ktorý je ochotný v mene politických ziskov urobiť čokoľvek. Panika v parlamente, ak mali zaspievať slovenskú hymnu. Matovičovi Maďari by boli frustrovaní a ich súkmeňovci by sa na nich škaredo pozerali. Nakoniec sa prijal smiešny kompromis. Ak by sa teda spievala slovenská hymna, bude sa spievať pred každou schôdzou, nesmie sa však v deň výročia Trianonu, lebo by to urazilo Matovičových Maďarov. Preboha, kam sme sa to dostali? Takto tristne vyzerá tristný obraz nášho parlamentu.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Roman Michelko: Zázračné preferencie neexistujúcej Pellegriniho strany a Matovičovo maďarské memorandum (Veci verejné – 23/20)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *