Roman Michelko: Zhodnotenie protivládnych protestov zo 17. novembra (Veci verejné 47/20)

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Táto vláda sa veľmi obávala protivládnych protestov. Tlačovka Romana Mikulca a profesora Vladimíra Krčméryho mala jediný cieľ: zastrašiť. Metali hromy, blesky, vyhrážky, pokuty, strašili epidémiou…

Veľmi sa báli, ale aj tak im to nepomohlo. Nakoniec na protesty prišlo podľa policajných odhadov vyše 20-tisic ľudí a to napriek vyhrážkam brachiálnej moci. Čelní predstavitelia súčasného režimu sú zjavne v koncoch. Igor Matovič demonštrantov nazval mafiánmi a fašistami, Jaroslav Naď dokonca opicami a psychopatmi. Ich zúfalstvo prekročilo všetky rozumné medze a robia tak chybu za chybou.

Mimochodom, hrubo nadávali aj svojim bývalým voličom. Z osobnej skúsenosti viem, že na proteste bolo aj množstvo pôvodných voličov OĽaNO, ktorí dnes trpko ľutujú túto voľbu. Každopádne, Matovičovi sa podarilo nepredstaviteľné: spojiť tri za normálnych okolností protichodné skupiny občanov.

Na mítingu vystúpil s prejavom Jozef Hrdlička, predseda KSS, Ján Čarnogurský starší ako bývalý disident, a teda človek, ktorý v Novembri 1989 bojoval proti vláde jednej strany. No a nakoniec tam boli aj Marian Kotleba a Milan Mazurek. Igorkovi sa teda odarilo nemožné: spojil nespojiteľné.

Odpor voči jeho krajne manipulativnej, lživej a diktátorskej vláde rezultoval do spojenia tak protichodných častí politického spektra, ako sú komunisti, disidenti a „fašisti“. Niečo také sa nepodarí hoci komu, na to treba mať talent. Na protestoch boli, samozrejme, aj provokatéri, ale nepodarilo sa im vyprovokovať väčšie rozpory. Ukázalo sa, že brutálna brachiálna moc nemá šancu.

Čo ostávalo súčasnému režimu? Vzor Pinochet? Mali internovať ľudí na štadióne a každého desiateho strieľať? Alebo mali zriadiť koncentráky? Na to sú, chvalabohu, príliš zbabelí. V svojom zúfalstve a strachu zastavovali autobusy a vracali ich späť.

Spor Matovič – Sulík prekročil už všetky hranice. Matovič dal Sulíkovi úlohu, ktorú však nesplnil, ale Sulík je teflónoví. Jeho protiepidemiologický plán má vraj venovať Mongolsku. Neexistuje taká podlosť a špinavosť, aby ju Matovič nepoužil proti svojmu koaličnému partnerovi. Prečo Sulík toto mlčky toleruje? Vie, že čas hovorí preňho. Je len otázka času: skôr alebo neskôr Matovič stratí v rámci koalícii väčšinu. V krátkom čase sa presunie šesť až deväť poslancov z poslaneckých klubov ZA ĽUDÍ a OĽaNO do klubu SaS.

Referendum ako také asi viesť k voľbám nebude. Ale vyvolanie referenda dostane koalíciou pod obrovský tlak. A pod tlakom budú robiť chybu za chybou. Poslanci Drdul a Krúpa sa totálne strápnili: buď totálne nepoznajú program, alebo ich cynizmus nemá hraníc. Matovič dokonca verejne sľúbil, že ak Pellegrini získa v ankete viac hlasov, ako získala koalícia vo voľbách, tak bude súhlasiť s voľbami. Takmer iste to síce poprie, ale tým len znova a znova potvrdí, že je to neskutočný pokrytec.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


6 thoughts on “Roman Michelko: Zhodnotenie protivládnych protestov zo 17. novembra (Veci verejné 47/20)

 • 23. novembra 2020 at 11:38
  Permalink

  Čo Premiéra nezabije to ho posilní. Je to pre Matoviča dobrá skúsenosť ktorá ho len poučí a posilní aby bol dobrý premier Opozícia sa prezradila že len bojuje nenávistný osobný boj za seba, svoju záchranu a nejde im vôbec o dobro a záchranu ludí. Potvrdzujete to svojím komentárom „budú pod tlakom, robiť chyby a tým nebudú môcť ľudom spravne pomahať. Toto bol teda ten opozičný cieľ vyvolať na Slovensku zlé podmieky pre vládu i ludí , podľa hesla čim horšue tým leošie pre nás. Ukázali ste svoj charajter, hambite sa za priam nepriatelstvo a neľudskost. Tipickí bolševici.

  Reply
  • 23. novembra 2020 at 13:00
   Permalink

   Pán Jozef, ďakujeme za komentár. My si uvedomujeme, že existujete, inak by Matovič nebol premiérom, ale málokto z vás sa nám zdôverí, aby sme videli, aké vážne je to na Slovensku s občianskym uvedomením. Žiaľ, Matovič drží školy zatvorené, vzdelanie je medzi jeho prioritami až úplne v zátiší a hlavným vzdelávacím kanálom ostáva televízor, tak môžeme predvídať, že ľudí s Vašimi postojmi bude pribúdať.

   Reply
 • 23. novembra 2020 at 12:07
  Permalink

  Súhlasím, pán Michelko!
  To nie je premiér, to je tyran!
  Antigénové testy nič neriešia!
  BIZNIS!!!
  Len slepý nevidí, o čo tej vládnej partičke ide.

  Reply
 • 23. novembra 2020 at 17:48
  Permalink

  Pre TTK Trolla Jozefa:
  Nauc sa pravopis ty „Tipicki bolsevik“

  Reply
 • 26. novembra 2020 at 17:17
  Permalink

  ten čo napísal komentár ako parmalink- ja som už z toho znechutený čo sa tu deje a ako sa to všetko popisuje.tvrdíte, že sa Jano Č spojil s komunistami a a kotlebovcami, ktorých niekto nazýva fašistami a fašiti z nášho legálne zvoleného parlamentu bojujú proti Matelkovi, tak potom ako túto zmes nazvať? Je to zlé, že sa toto prežívame. Mne z toho vychádza len a len jedno, že asi smerujeme k niečomu ešte nepokojnejšiemu, zlému a tvrdšiemu. 1udia majú právo sa vyjadriť, dokonca aj protestovať protitomu ak sa zdá, že to nieje v poriadku a v poriadkutu nieje veľmi veľa vecí..

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *