Ropa: Ceny ropy pokračovali v raste, cena Brentu prekročila 49 USD/barel

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Singapur 10. decembra (TASR) – Ceny ropy pokračovali vo štvrtok v raste, pričom cena Brentu tesne prekročila 49 USD za barel (159 litrov). Náladu na trhoch zvyšujú správy o začatí očkovania proti ochoreniu COVID-19 v Británii a očakávania skorého schválenia vakcíny v USA. Tempo rastu však nie je výrazné, keďže na druhej strane, na ceny ropy negatívne zapôsobili informácie o nečakane prudkom raste ropných zásob v Spojených štátoch.

Británia začala v utorok (8. 12.) ako prvá západná krajina s očkovaním proti ochoreniu COVID-19 vakcínou od firiem Pfizer a BioNTech. Následne v stredu Kanada oznámila, že vakcínu schválila, pričom s očkovaním plánuje začať na budúci týždeň. V USA by mohli vakcínu schváliť vo štvrtok a očkovať by sa mohlo už tento víkend.

Na druhej strane, zásoby ropy v Spojených štátoch za týždeň do 4. decembra nečakane vzrástli o 15,2 milióna barelov. Analytici oslovení agentúrou Reuters pritom očakávali pokles o 1,4 milióna barelov.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou vo februári dosiahla do 7.36 h SEČ 49,03 USD (40,49 eura) za barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje rast o 17 centov.

Cena americkej ľahkej ropy WTI s januárovým kontraktom dosiahla 45,73 USD za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke tak vzrástla o 21 centov.
(1 EUR = 1,2109 USD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *