Ropa: Ceny ropy pokračujú v poklese

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Singapur 22. decembra (TASR) – Ceny ropy v utorok ráno nadviazali na výrazné straty zo začiatku týždňa a pokračujú v poklese. Dôvodom je rýchle šírenie nového kmeňa koronavírusu, ktoré spôsobilo uzavretie veľkej časti Británie a zvýšilo obavy z pomalšieho zotavovania dopytu.

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s februárovým kontraktom sa v utorok o 7.45 h SEČ predával po 46,77 USD (38,42 eura). To bolo o 1,20 USD alebo 2,50 % menej ako v pondelok (21. 12.) na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze. WTI si v pondelok odpísala 1,27 centa alebo okolo 2,6 % a uzavrela na 47,97 USD za barel. Februárový kontrakt na severomorskú ropnú zmes Brent sa v utorok ráno o 7.57 h SEČ predával s mínusom 1,23 USD alebo 2,42 % po 49,68 USD za barel.

Ceny oboch referenčných druhov ropy v pondelok padli takmer o 3 % a zmazali časť nedávnych výrazných ziskov, keď ich podporili nádeje na príchod vakcín proti ochoreniu COVID-19, ktoré sú považované za kľúčové pre uvoľnenie reštrikcií týkajúcich sa mobility.

(1 EUR = 1,2173 USD)

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *