Ropa: Ceny ropy pokračujú v raste

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Singapur 17. decembra (TASR) – Ceny ropy pokračujú v raste a vo štvrtok ráno sa dostali na najvyššiu úroveň od prvej jarnej vlny epidémie nového koronavírusu, ktorá spôsobila ich drastický pád.

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s januárovým kontraktom sa vo štvrtok o 7.54 h SEČ predával po 48,42 USD (39,72 eura). To bolo o 60 centov alebo 1,25 USD viac ako v stredu (16. 12.) na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze. WTI si v stredu pripísala 20 centov alebo 0,4 % a uzavrela na 47,82 USD za barel. Februárový kontrakt na severomorskú ropnú zmes Brent sa vo štvrtok ráno o 7.55 h SEČ predával s plusom 57 centov alebo 1,12 % po 51,65 USD za barel.

Stredajšia správa amerického ministerstva energetiky ukázala, že zásoby ropy v USA v uplynulom týždni klesli o 3,1 milióna barelov, pričom experti počítali so znížením len o 1,94 milióna barelov. Benzínové rezervy stúpli o 1 milión barelov pri očakávaných +1,6 milióna barelov.

Ceny ropy aktuálne podporuje predovšetkým pokračujúce oslabovanie dolára. K tomu je potrebné ešte pripočítať nádeje spojené so začiatkom očkovania proti novému koronavírusu.
(1 EUR = 1,2189 USD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *