Ropa: Ceny ropy sa v stredu znížili

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Singapur 16. decembra (TASR) – Ceny ropy sa v stredu mierne znížili po prekvapujúcom náraste jej zásob v USA minulý týždeň. Investori sa tak aj naďalej obávajú slabého dopytu po palive, keďže Európa opäť sprísňuje blokády na zastavenie šírenia nového koronavírusu.

Predbežný odhad Amerického ropného inštitútu API naznačil, že zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zvýšili o 2 milióny barelov na približne 95 miliónov barelov. Analytici však očakávali ich pokles o 1,9 milióna barelov. Oficiálne vládne údaje o vývoji zásob budú zverejnené v stredu večer.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa v stredu o 7.31 h SEČ predával po 47,46 USD (39,09 eura). To bolo o 16 centov alebo 0,34 % menej ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania.

Cena februárového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent klesla o 18 centov alebo 0,35 % na 50,58 USD za barel.
(1 EUR = 1,2140 USD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *