Ropa: Ceny ropy v piatok ráno pokračovali v raste

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Singapur 11. decembra (TASR) – Ceny ropy v piatok ráno pokračovali v raste, aj keď miernenejším tempom ako v predchádzajúcom dni, keď cena Brentu prvýkrát od marca prekročila hranicu 50 USD. Komoditu podporili vyhliadky na očkovanie proti ochoreniu COVID-19, ktoré vyvoláva nádej, že dopyt po rope sa v budúcom roku zvýši.

Británia už začala s očkovaním tento týždeň a Spojené štáty by mohli začať očkovať už nadchádzajúci víkend, zatiaľ čo Kanada v stredu (9. 12.) schválila svoju prvú vakcínu a s očkovaním by mohla začať od budúceho týždňa.

Ropa tak smeruje k zisku aj za celý týždeň, už šiesty raz po sebe.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa v piatok o 7.30 h SEČ predával po 46,93 USD (38,73 eura). To bolo o 15 centov alebo 0,32 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania.

Cena februárového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent vzrástla o 7 centov alebo 0,14 % na 50,32 USD za barel.
(1 EUR = 1,2115 USD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *