Ropa: Ceny ropy v piatok vzrástli

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Singapur 4. decembra (TASR) – Ceny ropy v piatok vzrástli. Komodita si zrejme pripíše zisky aj za celý týždeň, už piaty týždeň po sebe. Trhy tak zareagovali na dohodu najväčších svetových producentov o predĺžení limitov na ťažbu, keďže dopyt je pre pandémiu nového koronavírusu slabý. Ale ich kompromis zaostal za očakávaniami.

Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojenci na čele s Ruskom, tzv. aliancia OPEC+, sa vo štvrtok (3.12.) dohodli na zmiernení súčasného limitu na ťažbu od januára 2021 o 500.000 barelov denne. To znamená mierne zvýšenie ich produkcie. No na širšej ťažobnej politike v budúcom roku sa zatiaľ nezhodli.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa v piatok o 7.31 h SEČ predával po 46,34 USD (38,14 eura). To bolo o 70 centov alebo 1,53 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania.

Cena februárového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent sa zvýšila o 88 centov alebo 1,81 % na 49,59 USD za barel.
(1 EUR = 1,2151 USD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *