Ropa v stredu prehĺbila svoje straty

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Singapur 2. decembra (TASR) – Ropa v stredu prehĺbila svoje straty. Ceny komodity klesli v reakcii na prekvapujúci nárast jej zásob v USA minulý týždeň. Aj odklad formálnych rozhovorov aliancie OPEC+ o ťažobnej politike v nasledujúcom roku negatívne ovplyvnil situáciu na trhoch.

Predbežné údaje amerického ropného inštitútu ukázali, že zásoby ropy v USA minulý týždeň vzrástli o 4,1 milióna barelov, zatiaľ čo analytici očakávali, že klesnú o 2,4 milióna barelov.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa v stredu o 7.32 h SEČ predával po 44,20 USD (36,93 eura). To bolo o 35 centov alebo 0,79 % menej ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania.

Cena februárového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent klesla o 31 centov alebo 0,65 % na 47,11 USD za barel.
(1 EUR = 1,1968 USD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *