Rozhodovanie o predĺžení väzby pre Jankovskú bude bez jej účasti, kvôli jej zdravotnému stavu, uviedol jej obhajca

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 16. februára (TASR) – Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhoduje o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) predĺžiť väzbu bývalej štátnej tajomníčke Ministerstva spravodlivosti SR Monike J. bez jej účasti.

„Moja klientka sa nezúčastní dnešného výsluchu vzhľadom na jej zlý zdravotný stav. Rozhodovanie sa uskutoční v jej neprítomnosti,“ uviedol obhajca Peter Erdős. Podľa jeho slov nie je v súčasnosti schopná akéhokoľvek výsluchu pred sudcom, ako aj orgánmi činnými v trestnom konaní. Zdôvodňuje to jej zlým psychickým stavom, predovšetkým vzhľadom na jej pokus o samovraždu z konca januára.

Monika J. by mala byť väzobne stíhaná do 11. marca. Vo väzbe je od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Búrka. Príslušníci NAKA vtedy zadržali 13 sudcov, pričom padli obvinenia z korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti. Ďalšie obvinenia pribudli Monike J. po minuloročnej októbrovej akcii Víchrica. Od septembra 2020 je obvinená aj v kauze prebratia trenčianskeho baru Fatima.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *