Rusko sa po desiatich rokoch zúčastní na námorných manévroch s členmi NATO

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Moskva 10. decembra (TASR) – Ruské námorníctvo sa prvýkrát po desiatich rokoch zúčastní na spoločnom vojenskom cvičení s členskými krajinami NATO. Informovali o tom vo štvrtok noviny The Moscow Times s odvolaním sa na správy ruských štátnych médií.

Mnohonárodné cvičenie s kódovým označením Aman-2021 sa uskutoční vo februári budúceho roka v blízkosti pakistanského mesta Karáči ležiaceho na pobreží Arabského mora.

Okrem Ruska sa do manévrov zapoja aj lode z Pakistanu, Spojených štátov, Británie, Číny, Japonska, Turecka, Filipín, Malajzie, Srí Lanky a Indonézie, uviedla agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na vyhlásenie ruskej Čiernomorskej flotily.

Ruské námorníctvo sa naposledy zúčastnilo na spoločnom cvičení s členskými krajinami NATO v roku 2011 v rámci manévrov Bold Monarch, ktoré sa konali pri pobreží Španielska.

Moskva opakovane obviňuje Severoatlantickú alianciu z posilňovania vojenskej prítomnosti v blízkosti hraníc Ruska. Predstavitelia NATO naopak hovoria o agresívnom správaní Ruska a zdôrazňujú ochotu na vzájomný dialóg. Nedávna správa Aliancie (NATO 2030) označuje Ruskú federáciu za jednu z hlavných bezpečnostných hrozieb budúceho desaťročia.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *