Rusko sa po desiatich rokoch zúčastní na námorných manévroch s členmi NATO

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Moskva 10. decembra (TASR) – Ruské námorníctvo sa prvýkrát po desiatich rokoch zúčastní na spoločnom vojenskom cvičení s členskými krajinami NATO. Informovali o tom vo štvrtok noviny The Moscow Times s odvolaním sa na správy ruských štátnych médií.

Mnohonárodné cvičenie s kódovým označením Aman-2021 sa uskutoční vo februári budúceho roka v blízkosti pakistanského mesta Karáči ležiaceho na pobreží Arabského mora.

Okrem Ruska sa do manévrov zapoja aj lode z Pakistanu, Spojených štátov, Británie, Číny, Japonska, Turecka, Filipín, Malajzie, Srí Lanky a Indonézie, uviedla agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na vyhlásenie ruskej Čiernomorskej flotily.

Ruské námorníctvo sa naposledy zúčastnilo na spoločnom cvičení s členskými krajinami NATO v roku 2011 v rámci manévrov Bold Monarch, ktoré sa konali pri pobreží Španielska.

Moskva opakovane obviňuje Severoatlantickú alianciu z posilňovania vojenskej prítomnosti v blízkosti hraníc Ruska. Predstavitelia NATO naopak hovoria o agresívnom správaní Ruska a zdôrazňujú ochotu na vzájomný dialóg. Nedávna správa Aliancie (NATO 2030) označuje Ruskú federáciu za jednu z hlavných bezpečnostných hrozieb budúceho desaťročia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *