Počet obetí streľby v jednej zo stredných škôl v meste Kazaň v stredoruskej Tatárskej republike sa zvýšil na 11

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

FOTO TASR/AP

Moskva 11. mája (TASR) – Životy siedmich ľudí si v utorok vyžiadala streľba v jednej zo stredných škôl v ruskom meste Kazaň, informovala agentúra RIA Novosti. Podľa nej o život prišlo šesť detí a jeden učiteľ. Agentúra Interfax informovala o deviatich obetiach.

Podľa policajných zdrojov v škole strieľali dve neidentifikované osoby. Jedného z útočníkov – 17-ročného mladíka – už polícia zadržala, dodala agentúra TASS.

Počet obetí streľby v jednej zo stredných škôl v meste Kazaň v stredoruskej Tatárskej republike sa zvýšil na 11. Medzi obeťami sú deti i učitelia. Zranených pri streľbe bolo 32 ľudí, ktorých prevážajú do miestnych nemocníc. Informovala o tom agentúra TASS.

Podľa TASS, ktorá sa odvolala na policajné zdroje, útočníci boli dvaja. Jedného z nich – 17-ročného mladíka – polícia zadržala. Druhého útočníka, ktorý sa skrýval v škole, neskôr zlikvidovala policajná jednotka osobitného určenia. Tá ešte v škole zostala, aby prekontrolovala celý objekt.

Polícia pred tým pripustila, že druhý útočník sa stále skrýva v budove školy a zadržiava tam niekoľko rukojemníkov.

Agentúra TASS dodala, že po incidente v škole č. 175 bola posilnená bezpečnosť vo všetkých školách v meste.

Časť školákov zo školy, kde došlo k streľbe, už medzičasom evakuovali a rozmiestnili do okolitých základných a materských škôl, kde sú im k dispozícii psychológovia.

Očití svedkovia informovali, že niekoľko detí sa po vypuknutí streľby v škole zachraňovalo tak, že vyskakovali z okien svojich tried.

Agentúra TASS dodala, že zadržaný útočník nebol žiakom strednej školy, kde útočil.

V čase útoku bolo v škole 714 detí, asi 70 zamestnancov, z toho 52 učiteľov, dodal TASS.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *