Rusko vyhostilo diplomatov z Poľska, Nemecka a Švédska

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Moskva 5. februára (TASR) – Za účasť na nepovolených demonštráciách na podporu uväzneného kritika Kremľa Alexeja Navaľného vyhostila Moskva v piatok diplomatov z Poľska, Nemecka a zo Švédska. Informovala o tom agentúra AFP.

Ide o bližšie nešpecifikovaný počet diplomatov, ktorí sa „zúčastnili na nelegálnych protestoch“, „boli označení za persona non grata“ a „v blízkej budúcnosti musia opustiť Rusko“, uviedlo vo vyhlásení ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Šéf európskej diplomacie Josep Borell bol o tom informovaný v piatok počas rokovania s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom. Borell tento krok „dôrazne odsúdil“.

„Josep Borell dôrazne odsúdil toto rozhodnutie a odmietla obvinenia, že vyvíjali činnosti nezlučiteľné s ich postavením zahraničných diplomatov. Rozhodnutie by malo byť prehodnotené,“ uviedol hovorca Európskej komisie Peter Stano.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Rusko vyhostilo diplomatov z Poľska, Nemecka a Švédska

 • 6. februára 2021 at 16:29
  Permalink

  Ja nemôžem uveriť pokrytectvu,a drzosti J. Borella?!!!
  On asi ani nepočúval S.Lavrova,keď jasne povedal,že predal videomateriál o nezákonnej účasti na provokátivných a nezákonných protestov oných diplomatov!!!
  Alebo on naozaj si myslí,že toto si môžu dovoľovať diplomati niekde v iných krajinách?§
  Pochybujem,že toto by si dovolili v USA,EU,alebo v Británii!!!
  On nevie aké povinnosti majú v náplní práce zahraničný diplomati v danej krajine,keď predávajú svoje dokumenty,tak o účasti na hocijakých demonštráciach,tam určite nie je ani slovo!!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *