Rusko vyjadrilo prekvapenie nad Borrellovým hodnotením návštevy Moskvy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Moskva 8. februára (TASR) – Rusko vyjadrilo prekvapenie nad výrokmi šéfa európskej diplomacie Josepa Borrella, hodnotiacimi jeho návštevu v Moskve, nakoľko sa líšia od jeho predošlých vyjadrení, uviedla tlačová agentúra TASS, citujúc z vyhlásenia ruského ministerstva zahraničných vecí.

„Boli sme prekvapení Borrellovým hodnotením výsledkov jeho návštevy, pretože je v kontraste s vyjadreniami, ktoré prezentoval na tlačovej konferencii v Moskve,“ uviedlo ministerstvo zahraničných vecí komentujúc príspevok, ktorý Borrell publikoval na svojom osobnom blogu po návrate z návštevy Ruska.

Podľa ministerstva mal Borrell „všetky príležitosti okamžite prezentovať osobné hodnotenie“ svojej návštevy na záverečnej tlačovej konferencii s ruským ministrom zahraničia Sergejom Lavrovom. Ruská strana komentovala výsledky návštevy v prítomnosti Borrella, dodalo ministerstvo.

Ruské ministerstvo zdôraznilo, že nik Borrella neobmedzoval ani z hľadiska času, ani formátu. „Šéf diplomacie EÚ možno dostal inštrukcie na čo klásť dôraz až po svojom príchode do Bruselu, no v takom prípade to iba dokazuje, ako sa v skutočnosti tvorí politika EÚ,“ skonštatovalo ministerstvo.

Borrell v nedeľu v príspevku na svojom blogu uviedol, že Rusko odmieta konštruktívny dialóg s EÚ a Európa z toho musí vyvodiť dôsledky vrátane možnosti uvalenia sankcií. Poznamenal, že vyhostenie diplomatov z Poľska, Nemecka a Švédska, ku ktorému došlo počas jeho dvojdňovej návštevy Ruska, je dôkazom, že Moskva nechce využiť túto možnosť na to, aby nadviazala s EÚ konštruktívnejší dialóg.

Rusko diplomatov z troch spomínaných krajín EÚ obvinilo z účasti na „nezákonných protestoch“, ktoré sa konali 23. januára podporu ruského opozičného politika Alexeja Navaľného. Krajiny EÚ však dôrazne popreli akékoľvek pochybenie.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Rusko vyjadrilo prekvapenie nad Borrellovým hodnotením návštevy Moskvy

 • 8. februára 2021 at 20:10
  Permalink

  Konkrétne to bolo takto „как и кем на самом деле формируется политика ЕС“,
  chýba tam dôležitá časť vyjadrenia MZV: „ako a kým“
  V texte je len táto časť „no v takom prípade to iba dokazuje, ako sa v skutočnosti tvorí politika EÚ“

  – typický podvod a sofizmus v našich médiách, diplomatickou rečou ho ruská strana označila, že je len poskokom niekoho iného…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *