Ruský veľvyslanec na Slovensku sa musel včera asi veľmi premáhať v akej spoločnosti sa ocitol

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 8. mája (TASR) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok spolu veľvyslancom Ruskej federácie na Slovensku Igorom Bratčikovom a primátorom hlavného mesta Matúšom Vallom položili 7. mája kytice kvetov k pomníku dvoch mladých vojakov Ivana Gorjonova a Nikolaja Finuškina na Malom Slavíne. TASR o tom informoval komunikačný odbor ministerstva.


      „Dňa 8. mája 2021 si pripomíname 76. výročie ukončenia druhej svetovej vojny v Európe – najničivejšieho konfliktu v dejinách ľudstva. Tak ako si ctíme hrdinov Slovenského národného povstania, nášho domáceho i zahraničného odboja, 1. česko-slovenského armádneho zboru, nezabúdame ani na príslušníkov všetkých národov, ktorí bojovali v radoch sovietskej armády a rumunskej armády a pri oslobodzovaní nášho územia položili svoje životy. Spolu s primátorom Bratislavy a ruským veľvyslancom sme sa dohodli, že si takto symbolicky uctíme pamiatku dvoch mladých vojakov, ktorí zahynuli pri oslobodzovaní nášho hlavného mesta,“ vyhlásil šéf slovenskej diplomacie.


      Pomník sa nachádza v lesnom areáli nad Račou a miesto je nazvané Malý Slavín. V súčasnosti prebieha revitalizácia a rekonštrukcia tohto obľúbeného výletného miesta vrátane pomníka v spolupráci s veľvyslanectvom Ruskej federácie v Bratislave. Táto spolupráca vyplýva z medzištátnej dohody o starostlivosti o pamätníky a vojnové hroby. Je našou morálnou povinnosťou zachovávať pamiatku na tých, ktorí položili svoje životy za oslobodenie našej vlasti v roku 1945, dodal komunikačný odbor ministerstva zahraničných vecí.

Na facebooku Veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku, nebola ani zmienka o Korčokovi aj keď ho zdieľali a narozdiel od ministra Korčoka, primátora Bratislavy Valla spomenuli: „Pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom sme spolu s veľvyslancom Ruskej federácie na Slovensku Igorom Bratčikovom a primátorom hlavného mesta Matúšom Vallom položili kytice kvetov k pomníku dvoch mladých vojakov Ivana Gorjonova a Nikolaja Finuškina, ktorí zahynuli v bojoch o oslobodenie Bratislavy 4. apríla 1945. Pomník sa nachádza v lesnom areáli nad Račou a miesto je nazvané Malý Slavín. V súčasnosti prebieha revitalizácia a rekonštrukcia tohto výletného miesta, vrátane pomníka v spolupráci s veľvyslanectvom Ruskej federácie v Bratislave ????. Táto spolupráca vyplýva z medzištátnej dohody o starostlivosti o pamatníky a vojnové hroby. Je našou morálnou povinnosťou zachovávať pamiatku na tých, ktorí položili svoje životy za oslobodenie našej vlasti v roku 1945.“

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Ruský veľvyslanec na Slovensku sa musel včera asi veľmi premáhať v akej spoločnosti sa ocitol

  • 8. mája 2021 at 17:25
    Permalink

    8. mája si ho pripomínajú tí, ktorí majú krátku pamäť. Ja som si víťazstvo nad fašizmom pripomínal 18 rokov 9. mája a kvôli pár nasprostastým američanom v Plzni (ktorí sa do bojov II. sv. vojny zapojili až keď bola rozhodnutá) a pár disidentom, ktorí v 1989 povyliezali z krčiem a kanálov to meniť nemienim!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *