Š. Harabin sa pýta policajného prezidenta: Bol zámer nechať Böhmovi legálne držanú zbraň?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bývalý trestný sudca a minister spravodlivosti Štefan Harabin, prostredníctvom statusu na sociálnej sieti položil prezidentovi Policajného zboru SR dosť podstatnú otázku.

Vzhľadom na moju otázku v predchádzajúcom statuse o samovražde Františeka Böhma v znení: „Ako je možné, že mal zbraň, keď po vznesení trestného obvinenia musel odovzdať zbraň aj legálne držanú? “ a vzhľadom na dole uvedenú správu Denníka N, že polícia mu po vznesení obvinení nezadržala legálne držanú zbraň, sa priamo pýtam policajného prezidenta Kovařika, či sa tak stalo zámerne?

Veľmi to pripomína veľké množstvo liekov, ktoré mala Jankovská v cele v rozpore s väzobnými štandardmi nie na dennej, ale dokonca až na týždennej báze“.

19:55 František Böhm sa podľa informácií Denníka N zastrelil vlastnou legálne držanou zbraňou. Mal ich doma niekoľko. „Policajti zrejme spravili chybu, keď mu ich pri jeho zadržaní a potom prepustení z väzby nezaistili. Böhma vyšetrovali ako člena zločineckej skupiny. V takom prípade býva zaistenie zbraní takmer automatické“ dodal Harabin.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Š. Harabin sa pýta policajného prezidenta: Bol zámer nechať Böhmovi legálne držanú zbraň?

 • 14. februára 2021 at 10:16
  Permalink

  Ako bývalý policajt sa neskutočne hanbím za amaterizmus, ktorý sa prejavuje v činnosti Policajného zboru, najmä ak ide o tzv. špecializované útvary. Tento dlhoročný úpadok je dôsledkom nekompetentného riadenia zapríčineného politickým nominovaním policajných funkcionárov.

  Reply
 • 14. februára 2021 at 22:22
  Permalink

  Ale no ták, veď odpoveď všetci poznáme: lebo je to tzv. „mafia“. A tá je známa tým, že má jednoducho svoje pravidlá, ktoré sa navyše snažia byť ostrým výsmechom zákonom, ústave i základným ľudským právam.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *