S Kolíkovou debatovať o právnom štáte je asi to isté ako s Remišovou o jadrovej fyzike. Jourová to predsa len skúsi

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Brusel 1. februára (TASR) – Podpredsedníčka Európskej komisie (EK) pre hodnoty a transparentnosť Věra Jourová v pondelok a utorok uskutoční „virtuálnu návštevu“ Slovenska, pričom jej online diskusie so slovenskými predstaviteľmi sa budú zameriavať na otázky právneho štátu a boj proti dezinformáciám.


      Kabinet českej eurokomisárky spresnil, že v priebehu pondelka sa Jourová prostredníctvom videokonferencie spojí s ministerkou spravodlivosti SR Máriou Kolíkovou. Témou ich diskusií má byť reforma rezortu spravodlivosti a bezpečnosť novinárov na Slovensku.

      Jourová bola pred dvoma týždňami upozornená na prípad sledovania redaktorky Denníka N Moniky Tódovej. List s prosbou o vyšetrenie tejto kauzy z úrovne eurokomisie dostala od členov pracovnej skupiny pre médiá (Media Working Group) Európskeho parlamentu. Túto skupinu tvorí deväť europoslancov z piatich politických frakcií. Zaoberá sa otázkami súvisiacimi s ochranou novinárov.


      V utorok má Jourová na programe videorozhovor s predstaviteľmi Národnej rady SR, ktorého hlavnými témami sú výročná správa EÚ o stave právneho štátu, boji proti korupcii a stav demokracie.


      So slovenskými odborníkmi, ktorí sa zameriavajú na boj proti hybridným útokom, podpredsedníčka EK prediskutuje problematiku šírenia dezinformácií.


      V priebehu tohto týždňa Jourová uskutoční aj videokonferenciu s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislavom Gröhlingom zameranú na vzdelávanie rómskych detí. Ide o oblasť, ktorá je dlhodobým terčom kritiky zo strany inštitúcií EÚ a Rady Európy.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “S Kolíkovou debatovať o právnom štáte je asi to isté ako s Remišovou o jadrovej fyzike. Jourová to predsa len skúsi

  • 2. februára 2021 at 8:59
    Permalink

    Tódová ju trápi? Občania Slovenska nie? Sme väzni fašistickej vlády, samozrejme okrem občanov, ktorí s touto fašistickou vládou kolaborujú.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *