SaS a Za Ľudí si nevedia predstaviť kontrolu zákazu vychádzania cez SMS správy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 1. februára (TASR) – Vicepremiérka a predsedníčka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová si nevie predstaviť zavedenie kontroly zákazu vychádzania prostredníctvom SMS. Takýto návrh mal byť podľa nej najskôr prerokovaný na koaličnej rade. Uviedla to v reakcii na pondelkové slová ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO).

„Máme ešte veľké rezervy v iných opatreniach. Nemusíme ísť hneď na najprísnejšiu a najdrastickejšiu kontrolu občanov, aby sa kontrolovalo vychádzanie cez SMS,“ skonštatovala vicepremiérka.

Vláda by mohla podľa Remišovej skôr zaviesť povinnosť nosiť respirátory v uzavretých priestoroch a distribuovať ich zadarmo seniorom, zraniteľným skupinám a tiež pozitívne testovaným. Premiéra a ministra zdravotníctva požiadala, aby sa zišla väčšia skupina odborníkov. A to vrátane tých, ktorí sa k vláde vyjadrujú kriticky. Mali by podľa nej odporučiť, ako pokračovať. „Končí sa totiž aj núdzový stav, o ktorom bude musieť vláda od 8. februára rozhodnúť,“ dodala.

Minister zdravotníctva v pondelok načrtol, že zákaz vychádzania by sa mohol sprísniť, a to formou SMS správ. „Ľudia si pošlú SMS vzhľadom na nejakú výnimku, ktorú budú požadovať, a centrála im odošle naspäť správu, ktorá im povolí porušiť zákaz vychádzania na určitý čas, ktorý budú potrebovať na tento úkon,“ uviedol.

Koaličná strana SaS si nevie predstaviť technickú realizáciu zámeru sprísniť zákaz vychádzania formou SMS správ. Ako uviedla v reakcii pre TASR predsedníčka Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS), užitočnejšie by bolo zlepšiť dohľadávanie kontaktov a vyhľadávať ohniská nákazy.

„Stačí, keď si spomenieme, ako dopadlo prihlasovanie na očkovanie alebo trasovanie. Navyše, ak by sa mala každá jedna výnimka posudzovať individuálne, bolo by to personálne veľmi náročné. Ak by to bolo zautomatizované, stratilo by to, naopak, opodstatnenie,“ hovorí poslankyňa. Ako však poznamenala, o návrhu nevie viac ako bolo prezentované v médiách.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) v pondelok načrtol, že zákaz vychádzania by sa mohol sprísniť, a to formou SMS správ. „Ľudia si pošlú SMS vzhľadom na nejakú výnimku, ktorú budú požadovať, a centrála im odošle naspäť správu, ktorá im povolí porušiť zákaz vychádzania na určitý čas, ktorý budú potrebovať na tento úkon,“ uviedol.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Vážení priaznivci DAVuDVA , od 1 decembra Vám prinášame aktuálne spravodajstvo, komentáre, analýzy, eseje a rozhovory. Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “SaS a Za Ľudí si nevedia predstaviť kontrolu zákazu vychádzania cez SMS správy

 • 1. februára 2021 at 17:44
  Permalink

  Tie špiny skur….. nad tým aj uvažujú? To hádam nie…

  Reply
 • 1. februára 2021 at 19:21
  Permalink

  Oni si toho nevedeli predstaviť už viac… a napriek tomu za to zahlasovali.
  Divadielko pre naivných, s cieľom „umyť si ruky“ pred verejnosťou… ktorá je našťastie (pre nich), natoľko naivná, že im to žerie… nie raz, nie dvakrát, ale stále a stále a stále…
  Že padajú preferenciu Narcisovi, je pochopiteľné (aj keď podľa mňa nepadajú dostatočne). Čo však je absolútne nepochopiteľné, je prečo podobne nepadajú aj Sulíkovi. Veď je pri každej čertovine a za všetko zdvíha paprču.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *