Šéf ruskej diplomacie rokoval s poslancom Alternatívy pre Nemecko

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Moskva 8. decembra (TASR) – Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov počas utorkového stretnutia s predstaviteľom krajne pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Tinom Chrupallom uviedol, že Rusko a Nemecko by mali zlepšiť svoje bilaterálne vzťahy, uviedla agentúra DPA.

Lavrov sa poďakoval Chrupallovi za snahu o urovnanie rusko-nemeckých vzťahov, ktoré počas uplynulých mesiacov ochladli najmä pre obvinenia zo strany Nemecka z údajnej kriminálnej činnosti Ruska.

„Veľmi si vážime vašu snahu o zlepšenie bilaterálnych vzťahov, ktoré si vyžadujú prehodnotenie… a reštart,“ uviedol Lavrov.

Chrupalla, zástupca predsedu parlamentnej strany AfD, potvrdil, že strana nesúhlasila so sankciami, ktoré na Rusko uvalilo Nemecko. „Vždy sme tvrdili, že tieto sankcie našej krajine značne poškodili,“ dodal Chrupalla.

V nemecko-ruských vzťahoch momentálne vládne napätá atmosféra. Súvisí to najmä s otravou ruského opozičného politika a kritika Kremľa Alexeja Navaľného, ktorý sa úspešne zotavil v berlínskej nemocnici, kam bol z Ruska prevezený koncom augusta.

Európska únia pre otravu Navaľného v októbri na žiadosť Nemecka uvalila sankcie na šiestich ruských funkcionárov vrátane Alexandra Bortnikova, šéfa Federálnej bezpečnostnej služby (FSB).

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *