Šéf ruskej diplomacie rokoval s poslancom Alternatívy pre Nemecko

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Moskva 8. decembra (TASR) – Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov počas utorkového stretnutia s predstaviteľom krajne pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Tinom Chrupallom uviedol, že Rusko a Nemecko by mali zlepšiť svoje bilaterálne vzťahy, uviedla agentúra DPA.

Lavrov sa poďakoval Chrupallovi za snahu o urovnanie rusko-nemeckých vzťahov, ktoré počas uplynulých mesiacov ochladli najmä pre obvinenia zo strany Nemecka z údajnej kriminálnej činnosti Ruska.

„Veľmi si vážime vašu snahu o zlepšenie bilaterálnych vzťahov, ktoré si vyžadujú prehodnotenie… a reštart,“ uviedol Lavrov.

Chrupalla, zástupca predsedu parlamentnej strany AfD, potvrdil, že strana nesúhlasila so sankciami, ktoré na Rusko uvalilo Nemecko. „Vždy sme tvrdili, že tieto sankcie našej krajine značne poškodili,“ dodal Chrupalla.

V nemecko-ruských vzťahoch momentálne vládne napätá atmosféra. Súvisí to najmä s otravou ruského opozičného politika a kritika Kremľa Alexeja Navaľného, ktorý sa úspešne zotavil v berlínskej nemocnici, kam bol z Ruska prevezený koncom augusta.

Európska únia pre otravu Navaľného v októbri na žiadosť Nemecka uvalila sankcie na šiestich ruských funkcionárov vrátane Alexandra Bortnikova, šéfa Federálnej bezpečnostnej služby (FSB).

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *