Šimečka by v Rusku rád aplikoval hodnoty EÚ. Že na Slovensku zomierajú generáli vo väzniciach, sú tiež hodnoty EÚ?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ilustračný obrázok – facebook Michala Šimečku

Brusel 10. februára (TASR) – Európska únia neobdivuje ruského opozičného politika Alexeja Navaľného. V jeho prípade iba poukazuje na pošliapavanie hodnôt, na ktorých bola Únia založená a na ktorých stojí. V rozhovore pre TASR to uviedol slovenský europoslanec Michal Šimečka (Progresívne Slovensko).

Podpredseda liberálnej skupiny Obnovme Európu, zodpovedný za zahraničnú politiku tejto frakcie, uviedol, že keby mal volebné právo v Rusku, tak politika typu Navaľného by určite nevolil.

„Nie je to môj typ politika. Nie je to liberál, má nacionalistické črty, aj populistické, to všetko je pravda. Problém nie je v tom, že by sme Navaľného nejako adorovali alebo obdivovali, problém je v hodnotách, ktoré EÚ zastáva,“ vysvetlil poslanec.

Spresnil, že v prípade Navaľného ide najmä o právo na spravodlivý súdny proces, ktoré ruská strana hrubo porušuje. Na to upozornili nielen inštitúcie EÚ, ale aj Rada Európy a Parlamentné zhromaždenie Rady Európy.

„Treba povedať, že Navaľnyj, čokoľvek si o ňom môžeme myslieť, tak dnes je najvýznamnejším opozičným politikom v Rusku. Má odvahu ísť po Putinových peniazoch, vrátil sa do Ruska aj keď vedel, že mu hrozí väzenie. A to je niečo, čo my nemôžeme ignorovať, lebo tie hodnoty, za ktoré bojuje, napríklad čistota verejných peňazí či boj proti oligarchii v niečom zdieľame aj my. Aj keď nezdieľame jeho videnie sveta a politiky,“ povedal Šimečka na pôde europarlamentu v Bruseli.


Slovenský europoslanec zároveň zdôraznil, že EÚ nemôže akceptovať, ak sa nejaký štát správa k svojim opozičným predstaviteľom tak, ako sa to v súčasnosti deje v Rusku alebo Bielorusku.   ‚

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Šimečka by v Rusku rád aplikoval hodnoty EÚ. Že na Slovensku zomierajú generáli vo väzniciach, sú tiež hodnoty EÚ?

  • 10. februára 2021 at 19:33
    Permalink

    Boj proti oligarchii zdieľate aj Vy, pán Šimečka? Tú na Slovensku nevidíte? Kiska, Kollár, Sulík, Matovič…??? V cudzom oku vidíte smietku, vo svojom brvno nevidíte!
    To, ako sa správa štát na Slovensku k svojim opozičným predstaviteľom, to Vás netrápi? Na Slovensku zomrel v kolúznej väzbe generál, ktorý bojoval proti mafii — NIČ? Pudlíci!

    Reply
  • 11. februára 2021 at 9:16
    Permalink

    Absolútne pomýlený Šimečka, vraj „Nie je to liberál, má nacionalistické črty, aj populistické, to všetko je pravda.“
    „V jeho prípade iba poukazuje na pošliapavanie hodnôt, na ktorých bola Únia založená a na ktorých stojí. “
    Rusko je v EÚ? Čo je EÚ a Šimečku do toho?
    Vraj „v prípade Navaľného ide najmä o právo na spravodlivý súdny proces, ktoré ruská strana hrubo porušuje. “
    A právo na spravodlivý súdny proces, včítane väzby na Slovensku, to Šimečkovi nevadí?
    Hnusné, pokrytecké, fuj!

    Reply
  • 11. februára 2021 at 10:02
    Permalink

    Pán Šimečka, už teraz viem, že „jebnutosť“ je dedičná

    Reply
  • 11. februára 2021 at 18:27
    Permalink

    Assange, Maning, Snowden … Stale nic, no nebol cas, je mi jasne …

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *