SLK: Rozpočet je výsmechom a je dôkazom toho, že vláda nevie a netuší, ako to s naším zdravotníctvom v skutočnosti vyzerá.

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 11. decembra (TASR) – Schválený rozpočet v nasledujúcom období výrazným spôsobom negatívne ovplyvní fungovanie slovenského zdravotníctva. Dostupnosť a kvalita zdravotnej starostlivosti na Slovensku môže byť vážne ohrozená. Tvrdí to Slovenská lekárska komora (SLK). TASR o tom informovala mediálna manažérka SLK Nancy Závodská.

„V čase, keď slovenské zdravotníctvo čelí najväčšej a najťažšej skúške, schválili poslanci rozpočet, ktorý absolútne nezohľadňuje potreby zdravotníctva, potreby lekárov, sestier a už vôbec nie všetkých pacientov – občanov Slovenska. Navyše, pred jeho schvaľovaním nedošlo k žiadnej komunikácii zo strany ministerstva zdravotníctva s relevantnými zdravotníckymi organizáciami či odborníkmi, ako to bývalo po iné roky,“ komentoval prezident komory Marian Kollár.

Podľa lekárskej komory vychádza rozpočet z nepresných tabuliek a grafov, či zo zavádzajúcich a nešťastných ekonomických analýz. Tvrdí, že „je výsmechom“, a nie rozpočtom pravdy a zodpovednosti. „Neschválenie požiadavky rozhodujúcich zdravotníckych organizácií na zvýšenie platieb štátu minimálne na päť percent vymeriavacieho základu je smutným dôkazom toho, že vláda nevie a netuší, ako to s naším zdravotníctvom v skutočnosti vyzerá,“ doplnila.

Prostriedky potrebné na investície, zvýšenie kvality a hodnoty pre pacienta v rozpočte podľa SLK nie sú vôbec definované alebo sú podmienené nereálnymi a nevykonateľnými úspornými opatreniami, ktoré zlyhali už v predchádzajúcich rokoch.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *