Slováci sú ekonomicky v koncoch a Korčoka opäť zaujímajú momentálne neaktuálne témy

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 21. marca (TASR) – Téma boja proti rasizmu, xenofóbii a diskriminácii je jednou z priorít SR v oblasti ochrany ľudských práv. Pri príležitosti Medzinárodného dňa boja za odstránenie rasovej diskriminácie, ktorý pripadá na nedeľu, to zdôraznil minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).


      Pripomenul, že Slovensko sa v tejto oblasti angažovalo aj počas členstva v Rade OSN pre ľudské práva (2018 – 2020) a jej význam vníma aj v súvislosti s kandidatúrou do Hospodárskej a sociálnej rady OSN na roky 2023 – 2025. Korčok zdôraznil podporu pre rovnosť, spravodlivosť a participáciu dotknutých menšín v rozhodovacích procesoch. „Všetky ľudské bytosti sa rodia slobodné a rovnocenné v dôstojnosti a právach. Každá doktrína rasovej nadradenosti je vedecky nepravdivá, morálne odsúdená, spoločensky nespravodlivá a nebezpečná a musí byť odmietnutá spolu s teóriami, ktoré sa snažia určiť existenciu oddelených ľudských rás,“ uviedol šéf slovenskej diplomacie.


      Poukázal tiež na to, že pandémia ochorenia COVID-19 odhalila pretrvávanie rasizmu a diskriminácie v súčasnej spoločnosti a ďalej prehĺbila existujúce ťažkosti, zvyšujúce i tlak na menšiny. Víta preto posilnený strategický rámec EÚ pre rovnosť, začleňovanie a účasť Rómov, schválený Európskou komisiou 7. októbra 2020. „Presadzuje začlenenie Rómov v štyroch oblastiach sektorovej politiky, ktorými sú vzdelávanie, zamestnanosť, zdravotná starostlivosť a bývanie,“ dodal.


      Šéf diplomacie upozornil, že SR si s ďalšími viac ako 130 štátmi pripomenula Medzinárodný deň boja za odstránenie rasovej diskriminácie aj na pôde 46. zasadnutia Rady OSN pre ľudské práva. SR sa pridala k výzve na spoločný a solidárny postup v boji proti rasizmu a rasovej diskriminácii, xenofóbii a netolerancii.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Slováci sú ekonomicky v koncoch a Korčoka opäť zaujímajú momentálne neaktuálne témy

 • 21. marca 2021 at 20:14
  Permalink

  Všetky ľudské bytosti sa rodia slobodné a rovnocenné v dôstojnosti a právach?
  Aj BEZDOMOVCI???

  Reply
 • 22. marca 2021 at 11:52
  Permalink

  Hm… Ten angažovaný chumaj považuje snáď Rómov za inú rasu? Alebo pre čo iné ich spomína práve vtedy keď si pripomíname Medzinárodný deň boja za odstránenie rasovej diskriminácie? ;-7

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *