Smer-SD: Pri nákupe antigénových testov zarobila trnavská firma „milióny eur“

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 7. decembra (TASR) – Trnavská firma Eurolab Lambda pri nákupe antigénových testov pre štát zarobila „milióny“ eur, nie „stotisíce“ eur, ako tvrdil jej štatutárny zástupca. Uviedli to na tlačovej besede predstavitelia opozičnej strany Smer-SD po pondelkovom poslaneckom prieskume na finančnej správe.

Cieľom poslaneckého prieskumu bolo podľa exministra financií Ladislava Kamenického zistiť, či je pravdou to, čo tvrdí firma. „Musím povedať, že pán Krajčovič (konateľ firmy, pozn. TASR) vo svojich vyhláseniach klamal, lebo na testoch sa zarobili milióny eur. Nebudem konkretizovať, koľko to bolo,“ spresnil Kamenický s odkazom na daňové a colné tajomstvo.

Predseda Smeru-SD Robert Fico a Kamenický 23. novembra informovali, že absolvovali stretnutie s (vtedajšou) prezidentkou finančnej správy Danielou Klučkovou. Témou novembrového stretnutia bolo preclenie antigénových testov spoločnosťou Eurolab Lambda.

Predseda strany Smer-SD 16. novembra upozornil, že zmluva na nákup antigénových testov, ktoré sa použili pri celoplošnom testovaní na ochorenie COVID-19, medzi Správou štátnych rezerv (SŠHR) SR a trnavskou firmou Eurolab Lambda je nezákonná, pretože v čase podpisu prvej zmluvy mala spoločnosť dlh voči Sociálnej poisťovni. Firma podľa Fica uspela aj napriek tomu, že jej ponuka nebola najlacnejšia a existujú jasné prepojenia na vládne OĽANO, SaS a Sme rodina.

„Firma Eurolab Lambda hrubo porušila zákon o verejnom obstarávaní. Spoločnosť mala dlžobu v Sociálnej poisťovni a nemohla byť vo verejnej súťaži. Klamala však, že dlh voči poisťovni nemá,“ skonštatoval Fico s tým, že za takýchto podmienok nemohlo dôjsť k podpisu kontraktu so SŠHR. Šéf Smeru-SD zároveň upozornil, že ide o malú trnavskú firmu a pri obstarávaní uspela, aj keď nedala najlepšiu ponuku. „Firma má aj jasné prepojenie na vládnych politikov,“ tvrdil v novembri Fico.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *