Smer-SD rešpektuje a berie na vedomie rozhodnutie ÚS o predĺžení núdzového stavu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 31. marca (TASR) – Opozičný Smer-SD rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu (ÚS) SR o tom, že predĺženie núdzového stavu je v súlade s Ústavou SR, a berie ho na vedomie. TASR o tom informoval hovorca Smeru-SD Ján Mažgút. Vládne uznesenie o predĺžení núdzového stavu napadol na ÚS Smer-SD a jeho časti s prijatými opatreniami aj generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.


      „Generálny prokurátor SR, poslanci za stranu Smer-SD a nezaradení poslanci Národnej rady SR sa obrátili na Ústavný súd SR s otázkou, či ostatné predĺženie núdzového stavu bolo v súlade s Ústavou SR. Berieme na vedomie, že na túto otázku ÚS SR odpovedal kladne, a jeho rozhodnutie rešpektujeme,“ uviedol Mažgút.


      Uznesenie vlády SR o predĺžení núdzového stavu o ďalších 40 dní a prijatých opatreniach zo 17. marca je v súlade s Ústavou SR. Rozhodol o tom v stredu Ústavný súd. Predseda ÚS Ivan Fiačan zároveň potvrdil, že právny stav sa verdiktom súdu nemení.


      ÚS musel vo veci rozhodnúť do desiatich dní od doručenia návrhu, teda do štvrtka 1. apríla. ÚS oba návrhy minulý týždeň spojil na spoločné konanie a zároveň ich prijal na ďalšie konanie v celom rozsahu.


      Podľa záveru ÚS na celom území Slovenska je prítomná hrozba epidémie a v dôsledku toho je prítomné aj ohrozenie života a zdravia osôb. Aj v prípade podania generálneho prokurátora, ktorý mal zásadné námietky voči celoplošnému antigénovému testovaniu či zákazu cestovania do zahraničia na rekreačné účely, ÚS potvrdil ústavnosť opatrení.

  K nálezu ÚS pripojili čo do výroku a odôvodnenia odlišné stanoviská sudcovia Jana Laššáková, Miroslav Duriš a Peter Straka. „Kolegovia považujú napadnuté uznesenie za neodôvodnené, nedostatočne komunikované, čo podľa ich názoru je ústavnoprávny problém, najmä v časti rozsahu a trvania núdzového stavu,“ dodal Fiačan.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Smer-SD rešpektuje a berie na vedomie rozhodnutie ÚS o predĺžení núdzového stavu

  • 31. marca 2021 at 21:52
    Permalink

    Tajná pravda na Slovensku. Herectvo a právo za socializmu išli študovať , buď tupci, ktorí nevedeli vypočítať rovnicu o dvoch neznámych alebo prominentné detičky tupcov nomenklatúry . Čuduje sa ešte niekto že táto „mafiou riadená Džamahýria “ vyzerá ako vyzerá ? Tento tupý národ si nikdy nezaslúžil vlastný štát, pretože nemá osobnosti, ktoré by ho riadili. Len zberbu peniazmi neukojených tupcov a idiotov typu Matovič, Naď, Kolár, Heger,apod.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *