SMER – SD: VLÁDA POKRAČUJE V PREDLŽOVANÍ NÚDZOVÉHO STAVU ZO STRACHU PRED DEMONŠTRÁCIAMI NA PRVÉHO MÁJA

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Na tlačovej besede predstaviteľov strany SMER – sociálna demokracia sa podpredseda strany Juraj Blanár opäť vyjadril k predlžovaniu núdzového stavu. „Núdzový stav bol po prvýkrát vyhlásený touto vládou 1. októbra v čase, keď bolo menej ako 100 obetí na Covid. Postupne prišli s veľkým objavom počas núdzového stavu, s tzv. plošným testovaním, ktoré malo byť akousi atómovou zbraňou. A ukázalo sa, že práve toto plošné testovanie má príčinnú súvislosť s nárastom obetí. Predbiehali sa jednotliví vládni predstavitelia o tom, ako núdzový stav bude poslednýkrát, ako plošné testovanie bude poslednýkrát. Nielenže však táto koalícia vždy schválila pokračovanie núdzového stavu, ale aj pokračovanie s nezmyselným plošným testovaním. Len ho premenovali, najskôr to bolo plošné testovanie, potom to bol skríning, ďalej to bol Covid automat a dnes to je plošné testovanie nazvané otváranie prevádzok,“ uviedol.

SMER – SD si nemyslí, že treba núdzový stav predlžovať. No vláda ho už vyhlásila a bude trvať minimálne 20 dní. Máme pred sebou dva významné štátne sviatky. Sviatok práce a Deň víťazstva nad fašizmom a núdzový stav má aj teraz slúžiť na zabránenie zhromažďovania sa ľuďom a vláda sa bojí protestov a vzbúr. Podpredseda Ľuboš Blaha tiež skonštatoval, že je to prvýkrát v dejinách, kedy bude prvomájová oslava na Slovensku zakázaná. „Takéto niečo si nedovolili ani tie najkrvavejšie diktátorské režimy v dejinách, zakázať ľuďom oslavovať prácu na sviatok, ktorý má po celej planéte takú bohatú históriu. Považujem to za niečo nehanebné, najmä keď pandemická situácia na Slovensku už nie je ani v najmenšom taká, že by malo ľuďom brániť ísť von vyjadriť svoj názor,“ skonštatoval.

Podpredseda Richard Takáč uviedol, že v stred bude vláda schvaľovať Plán obnovy a odolnosti. Pri kreovaní plánu obnovy minulý rok minister pôdohospodárstva Mičovský veľkolepo vyhlasoval, že z plánu obnovy chce pre svoj rezort 2,4 miliardy eur. Neskôr prišiel s tým, že si vie predstaviť viac ako 1 miliardu a vyjadril sa, že pokiaľ nebude viac ako jedna miliarda pre poľnohospodárstvo na Slovensku, nemá čo robiť na svojej stoličke. „Realita návrhu, ktorý sa bude schvaľovať je taká, že v rámci rezortu pôdohospodárstva a potravinárstva máme v pláne obnovy na Slovensku jednu veľkú nulu. Iné členské štáty Európskej únie, napr. Česko, Francúzsko, Nemecko majú množstvo financií z plánu obnovy do poľnohospodárstva a potravinárstva,“ uviedol. Dodal, že pevne verí, že si minister Mičovský bude stáť za slovom a vo svojej funkcii skončí.

Predstavitelia SMERu – SD si za svoju prioritu určili zrušenie povinného testovania. Jediné, čo testovanie zapríčinilo je najviac obetí covidu 19 na svete niekoľko týždňov. Vtedajší premiér Matovič ľuďom prikázal a nasilu nahnal ľudí testovať sa, bez testu ľudia nemohli ísť nikam, preto SMER – SD považuje vládu za absolútne nedemokratickú.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “SMER – SD: VLÁDA POKRAČUJE V PREDLŽOVANÍ NÚDZOVÉHO STAVU ZO STRACHU PRED DEMONŠTRÁCIAMI NA PRVÉHO MÁJA

  • 27. apríla 2021 at 19:41
    Permalink

    Bohuzial, oni nemaju ziadny pocit zodpovednosti , len slepo pocuvaju rozkazy. Neuvedomuju si ze tam vo vlade su len na dobu urcitu, a budu skladat ucty. Tej ich mantre , ze pracuju efektivne a transpatentne uz ani sami sebe neveria, a to nevidia a nepocuju, ze im ludia neveria ? Ale prikaz je príkaz. Oni maju príkaz nikoho nepustit von, len na povinne spajchlovanie, aby utopili zakupene testy, nez ich odtial vyzeniete.Jediny ciel.Utrhnut co najvacsi kus z kolaca.Uz aby boli volby.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *