SNS vyzýva prezidentku, aby po prebratí hárkov pristúpila k vyhláseniu referenda

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 1. mája (TASR) – Mimoparlamentná Slovenská národná strana (SNS) vyzýva prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby v pondelok (3. 5.) po prebratí petičných hárkov bezodkladne pristúpila k vyhláseniu referenda o predčasných parlamentných voľbách.


      „Ak by prezidentka bezodkladne konala, referendum by mohlo byť najneskôr do štyroch mesiacov, ktoré by zastavilo trápenie tejto vlády, ale aj trápenie občanov,“ vyhlásila SNS. Ak by hlava štátu ale mala referendovú otázku odstúpiť na Ústavný súd SR, podľa mimoparlamentnej strany by to znamenalo ignorovanie viac ako 600.000 občanov, ktorí sa podpísali pod petíciu a naťahovanie času.


      Viac ako 600.000 podpisov za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách odovzdá petičný výbor do podateľne Prezidentského paláca v pondelok. Petičný výbor zverejnil podpisové hárky v rámci referendovej iniciatívy začiatkom februára. Petíciu iniciovali opozičný Smer-SD a mimoparlamentný Hlas-SD, pridala sa k nim aj SNS. Strany deklarujú, že má ísť o apolitické občianske referendum. Iniciatívu podporila aj Konfederácia odborových zväzov SR.


      Občanov sa chcú v referende pýtať, či súhlasia s tým, aby sa skrátilo ôsme volebné obdobie Národnej rady SR tak, aby sa parlamentné voľby vykonali do 180 dní odo dňa vyhlásenia výsledkov referenda.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “SNS vyzýva prezidentku, aby po prebratí hárkov pristúpila k vyhláseniu referenda

  • 1. mája 2021 at 20:07
    Permalink

    Danko si politická mŕtvola , už si to konečne uvedom. Žiaľ bohu si si myslel, keď si kúpil US šroty F16 na ktorých nik nechce lietať si zachránený ? HO++O. A už aby si zmizol z politickej scény. Stojí ťa to veľa , veľa Love vyhodených do vzduchu. Pod tvojim vedením nebude nikdy Slovenská Národná Sranda v „Tzv“ Parlamente v US gubernii. A vlastne sa čudujem kto na tento, zatiaľ normálny server vešia výroky takýchto hlupákov.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *