Sociálne: ZSSK Cargo podpísala kolektívnu zmluvu na rok 2021

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 17. decembra (TASR) – Zástupcovia zamestnávateľa a zamestnancov vo štvrtok podpísali Podnikovú kolektívnu zmluvu (PKZ) Železničnej spoločnosti (ZSSK) Cargo na rok 2021. Informovala o tom riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa spoločnosti Silvia Kuncová.

„Vážim si prácu každého jedného zamestnanca. Napriek tomu, že spoločnosť sa nachádza v nepriaznivej finančnej situácii, sme našli výhodné podmienky pre zamestnancov, s ktorými predstavitelia odborových centrál súhlasili,“ zhodnotil predseda predstavenstva ZSSK Cargo Slovakia Roman Gono.

Naďalej ostávajú zachované všetky benefity nad rámec Zákonníka práce, ktoré zamestnancom vyplývali už z predchádzajúcej PKZ. Okrem toho bolo dohodnuté rozšírenie poskytovania peňažného daru pri pracovnom výročí aj u zamestnancov, ktorí odpracujú v rezorte železničnej dopravy 45 rokov. Zároveň sa zamestnávateľ zaviazal zabezpečiť zamestnancom mzdový nárast vo výške 2,5 milióna eur, ktorý predstavuje nevyplatený záväzok z platnej PKZ 2019 – 2020 formou variabilnej zložky mzdy.

„Čaká nás náročný rok 2021, a preto zamestnávateľ musel prihliadať aj na ten aspekt, aby svoje záväzky dohodnuté v PKZ ZSSK Cargo 2021 dokázal plniť,“ dodal Gono.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *