Správy z Británie znížili cenu Brentu k 50 USD, nakrátko klesla o vyše 3 USD

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Londýn 21. decembra (TASR) – Ceny ropy zaznamenali v pondelok nakrátko pokles o viac než 3 USD, keď trhy zasiahli informácie o novej, infekčnejšej mutácii koronavírusu v Británii, v dôsledku čoho viaceré krajiny začali rušiť lety z a do ostrovnej krajiny. Táto situácia ešte viac zhoršila náladu na trhoch, ktorú už skôr negatívne ovplyvnil lockdown v mnohých európskych štátoch.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou vo februári dosiahla do 14.31 h SEČ 50,09 USD (40,86 eura) za barel (159 litrov). V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to znamená pokles o 2,17 USD (4,15 %). V priebehu obchodovania zaznamenala cena Brentu nakrátko pokles o viac než 3 USD za barel, čo bol najväčší pokles v priebehu dňa za šesť mesiacov.

Cena americkej ľahkej ropy WTI s januárovým kontraktom dosiahla 47,04 USD/barel, čo oproti predchádzajúcej uzávierke predstavuje pokles o 2,06 USD alebo 4,20 %. Aj v tomto prípade klesla cena ropy v priebehu dňa o viac než 3 USD/barel.

(1 EUR = 1,2259 USD)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *