Sputnik je problém aj pre Pellegriniho. Zdravie ľudí alebo geopolitické záujmy v novej studenej vojne?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Všetci už vedia, že nám vládne nevypočítateľná entita, ale je tu otázka, kto ju nahradí? Bývalý Smerák, dnes líder strany Hlas, Peter Pellegrini opäť ukázal, na ktorej strane stojí. Od Pellegriniho vyjadrenia o predstave vlády s Andrejom Kiskom, cez uvažovanie o spolupráci s PS až po možné vytvorenie koalície s liberálmi, to je postup, ktorý nie je nereálny.

Od momentu, kedy sa Pellegrini otočil Ficovi chrbtom, dal niekoľkokrát jasne najavo, že má bližšie k liberálnej pravici, než k ľavici. Vyvrcholením Pellegriniho marketingového divadla o rozumnom a racionálnom lídrovi je deklaratívne odmietnutie dvoch miliónov vakcín Sputniku V. Zrejme mu to poradil proamerický pán Kmec, ktorý symbolizuje, na ktorej geopolitickej strane stojí Hlas. Ako inak, Pellegrini to opäť zahral ako hráč na dve strany.

Na jednej strane povedal, že mu samotný Sputnik nevadí (zrejme aby si získal ľudového, rustikálneho voliča), no zároveň musel poslúchnuť geopolitickú líniu svojich liberálnych pro-atlantických kolegov, keď dodal, že síce proti Sputniku nič nemá, ale množstvo 2 milión vakcín mu už vadí. Na úvod citácie zo samotnej tlačovej konferencie Hlasu:

Martin Prôčka, Markíza: Ja sa chcem opýtať možno pána Kmeca. Pán Korčok sa vyjadril konkrétne na Sputnik a pán Korčok o ňom povedal, že je to nástroj hybridnej vojny. Čo si vy o tom myslíte a aj o tom postupe Ruska?

Kmec: Pán premiér rozohral veľmi nebezpečné hry, nielen vnútropolitické, ale prenáša tento štýl politiky aj do zahraničnej politiky. Tak ako táto vláda, sa jej nepodarilo vybudovať celospoločenský konsenzus v zahraničnej politike, tak sa jej rozpadá ten vnútrokoaličný konsenzus. A tu vidíte ten vnútorný boj…

Pellgerini: …čo to znamená, že príde 2 milióny vakcín? Že vlastne zo Sputniku sa nestal doplnkový tovar… ale, že popri státisícoch vakcín európskych alebo amerických, dnes tu máme 2 milióny kontrakt pre Sputnik, kedy sa stal Sputnik nosnou vakcínou pre celú krajinu… či toto bol zámer pán premiéra alebo to už je zámer niekoho iného a pán premiér ani netuší v akej hre je zamotaný…

(Pellegrinihoho tlačovka, 5. 3. 2021)

OD TERAZ HRAJÚ S OTVORENÝMI KARTAMI

Od momentu keď sa pani prezidentka, Remišová, Sulík, Korčok a dokonca aj mimoparlamentná „slniečkárska“ strana PS vyjadrili k Sputniku V ako nebezpečnej ruskej hrozbe, už niet čo dodať. Aj úplný hlupák pochopí, že časti našej vlády, ale aj mimoparlamentnej svorky proti-slovenských liberálnych fanatikov, vôbec nejde o dobro národa. Ide im len a len o geopolitické záujmy.

Ak by Rus vynašiel aj liek na rakovinu, PS urobí okamžite tlačovku, že ide o Putinovu zbraň v hybridnej vojne. V skutočnosti však vedú agresívnu hybridnú vojnu slovenskí novinári, marketéri a politici voči Rusku a nie Rusko voči nám. Dokazuje to napokon ochota ruskej strany stiahnuť samotné vakcíny. Nuž, ak by v Rusku neboli rozumní ľudia, zrejme by tu už vojna dávno bola, a možno nebola ani hybridná.

KEĎ MÁ MATOVIČ PRAVDU

Jednu vec Matovičovi treba uznať. Prijatie Sputniku V bol geniálny ťah, pretože veľká časť občanov jednoducho nedôveruje vakcínam zo západu. Matovič to pochopil a napriek záujmom pro-amerických hlasov objednal ruskú vakcínu Sputnik V. Igor Matovič má pravdu v tom, že ak ide o životy ľudí, treba dať politické a predovšetkým geopolitické názory bokom. Avšak niektorí politici, ktorý sa oháňajú humanizmom, majú len a len záujmy geopolitické.

A čo je však najhoršie, k týmto bezcharakterným prisluhovačom atlantického fanatizmu sa pripojil aj Pellegrini. Taktiež treba dodať, že Matovič tento ťah urobil z taktických dôvodov. Netreba zabúdať na to, že Matovičova pravá ruka, Jaroslav Naď, rieši ešte aj v týchto ťažkých časoch zbrojenie a nenávisť voči Rusku, na ktorej si de facto vybudoval kariéru. Matovič teda urobil ťah, ktorým si chcel získať stratenú popularitu, nakoľko dobre vie, že Slováci majú už na jednostranne prozápadný štýl politiky alergiu.

GEOPOLITIKA ALEBO ŽIVOTY ĽUDÍ?

Slovensko nepotrebuje stáť ani v pozícii proti-západnej, ani v pozícii proti-východnej. Slovensko môže byť mostom medzi východom a západom. Pro-americkí a pro-európski fanatici, ktorí sú posadnutí nenávisťou voči Rusku to nedokážu pochopiť. Akýkoľvek pozitívny názor voči Rusku je považovaný za prejav ruskej propagandy. Tu však vôbec nejde o lásku či nenávisť k Rusku, ani o propagandu, ale o zdravý rozum.

Človek nemusí mať rád Putina preto, aby prijal Sputnik V. Denne zomierajú ľudia, západ sa s pomocou zrovna nehrnie a zopár tisícov vakcín od „Marcina“ (pardon, Macrona) nás z problémov nevytiahnu. Taktiež je faktom, že Slováci západu jednoducho prestávajú dôverovať. A nedeje sa to náhodou, ale v dôsledku zlyhania politikov v europarlamente.

Pravdepodobne ide aj o biznis a záujmy farmaceutických spoločností a geopolitiku.

Zdravie občanov ohrozujú ľudia, pre ktorých je geopolitika viac, než ľudské životy. 

A je smutné, že bývalý Smerák a bývalý ľavičiar, sa pridal k tejto strane konfliktu. Nejde im o životy ľudí, počúvajú iba záujmy nemenovanej ambasády. Ak to už teraz nikto nepochopí, tak už asi nikdy.

Spomínaná Pellegriniho tlačovka

Dano Surkovič

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Sputnik je problém aj pre Pellegriniho. Zdravie ľudí alebo geopolitické záujmy v novej studenej vojne?

 • 6. marca 2021 at 15:52
  Permalink

  Pán Pellegríni, moju dôveru ste nikdy nemal. Znechutil ste sa mi, pri kladení vencov v Ostrom Grúni a Kľaku v roku 2020, keď ste zbabelo ušiel pred vystúpením predsedu KSS. Teraz si kladiem otázku o čo ste lepší, ako Remišová, alebo Korčok?

  Reply
 • 6. marca 2021 at 16:47
  Permalink

  Odignoroval predsedu KSS?
  Čo môžete čakať od „demokratov“?
  Slušný, sympatický, schopný!
  Ale vláda s Kiskom, spolupráca s PS? Výrečné!
  Mimochodom, akými vakcínami ho očkovali v detstve?

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *