Stačilo prepustiť Haščáka a Penta nemocnice Svet zdravia našli pre pacientov nové lôžka

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 18. januára (TASR) – Trinásť nemocníc siete Svet zdravia za posledný týždeň posilnilo kapacitu pre pacientov s ochorením COVID-19 o ďalších 42 nových lôžok. Celkovo tak aktuálne disponujú 858 lôžkami. TASR o tom informoval hovorca siete nemocníc Tomáš Kráľ. V rámci toho sa podľa neho podarilo zvýšiť celkový počet lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou na 60 a 547 s priamym prívodom kyslíka. Dodal, že posilnením reagovali na zhoršujúci sa epidemiologický vývoj v Košickom kraji a na Žitnom ostrove.


      „Najvyšší nárast evidujú nemocnice v Trebišove a Dunajskej Strede. Do trebišovskej nemocnice bolo z Univerzitnej nemocnice v Košiciach prevezených už deväť pacientov s ochorením COVID-19 a tento týždeň nemocnica prijme ďalších piatich,“ ozrejmil s tým, že nemocnica získala nových 24 COVID lôžok reprofilizáciou polovice chirurgického klastra. Celková kapacita pre pacientov s ochorením COVID-19 je tu 73 lôžok.


      Dunajskostredská nemocnica zas podľa neho zaznamenala uplynulý víkend 20 nových COVID príjmov. Poznamenal, že v regióne sa evidujú viaceré nové epicentrá nákazy, a preto posilnili kapacitu nemocnice na 76 lôžok. V galantskej nemocnici bolo doteraz hospitalizovaných 119 pacientov, z toho deväť na umelej pľúcnej ventilácii. Kráľ uviedol, že celková kapacita 132 lôžok je nateraz postačujúca.


      Hovorca skonštatoval, že v nemocniciach siete je aktuálne hospitalizovaných rekordných 576 pacientov s ochorením COVID-19, z toho 51 v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii. „Tento počet reprezentuje 17-percentný podiel na celonárodnej štatistike hospitalizovaných COVID pacientov,“ dodal.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *