Stanovisko M. Zacharovovej k vývoju situácie v palestínsko-izraelskom konflikte

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Situácia v Jeruzaleme a okolo Pásma Gazy zostáva mimoriadne napätá.

Podľa prichádzajúcich informácií sa v rokoch okrem zrážok moslimov prichádzajúcich na modlitby do komplexu mešity Al-Aksá s izraelskými bezpečnostnými zložkami konali aj masívne protesty Palestíncov v mestách Hebron, Ramala, Betlehem a inde na Západnom brehu rieky Jordán. V dôsledku zrážok bolo niekoľko desiatok ľudí zranených

Za týchto okolností sa situácia okolo pásma Gazy prudko zhoršila. V reakcii na dramatické udalosti vo východnom Jeruzaleme podnikli palestínske milície početné raketové útoky na izraelské územie. Údajne v dôsledku toho viac ako 30 obyvateľov miest Ašdod a Aškelon boli zranení, dvaja boli zabití. Izraelské letectvo podniklo v noci a ráno 11. mája niekoľko sérií útokov na rôzne ciele v enkláve, v dôsledku ktorých zahynulo najmenej 28 Palestínčanov a viac ako 100 ich bolo zranených

Moskva je hlboko znepokojená takýmto nebezpečným vývojom udalostí. Dôrazne odsudzujeme útoky na civilistov bez ohľadu na ich národnosť alebo náboženstvo. Vyzývame strany, aby prejavovali zdržanlivosť a aby nepodnikali kroky spojené s ďalším stupňovaním napätia. Veríme, že je dôležité dodržiavať status quo Svätých miest v Jeruzaleme zakotvený v jordánsko-izraelskej mierovej zmluve, ako aj známe rezolúcie OSN týkajúce sa tohto mesta.

Rusko ako stály člen Bezpečnostnej rady, člen Blízkovýchodného Kvarteta, v spolupráci s regionálnymi a medzinárodnými stranami, sa bude dôsledne usilovať o komplexné a udržateľné urovnanie v súlade s rezolúciami Bezpečnostnej rady OSN stanovujúcimi vytvorenie dvoch štátov – Palestíny a Izraela, ktoré koexistujú v miere a bezpečnosti.

Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *