Starostovia postupne vypovedajú Matovičovi poslušnosť aj napriek jeho vyhrážkam.

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Ako sme vás už minule informovali starosta obce Dvory nad Žitavou Branislav Becík, minule na sociálnej sieti informoval o vypovedaní poslušnosti vláde, čo sa týka plošného testovania a úkonov s tým spojených. Premiér sa začal vyhrážať samospráve kriminalizáciou, ale zrejme nečakal, že rozhodnutie Becíka spustí lavínu, kde sa pridajú ďalší starostovia. Ako sa k tomu postaví sám Matovič a kto sa k starostom pridá, bude zaujímavé sledovať.

Facebook Branislav Becík:

STAROSTOVIA Z CELÉHO SLOVENSKA SA PRIDÁVAJÚ

Na dnešnom rannom stretnutí vo Vysokej pri Morave s pánom starostom Dušanom Dvoranom sme sa na online stretnutí klubu starostov na Záhorí, jednotne zhodli, že sa pridávame k výzve predsedu Nitrianskeho regionálneho združenia ZMOSu Ladislava Hrošša. Je to združenie 60-tich starostov z NR regiónu.

Ide o výzvu, kde apelujeme na veľký ZMOS, aby komunikoval s vládou a tá prestala zaťažovať samosprávy s testovaním obyvateľov. Dnes už vieme vyhodnotiť, že testovanie nemá zmysel. A ak vláda chce, tak nech testuje tak, ako to navrhovali odborníci. Teda len v ohniskách. A nech už konečne odbremení samosprávy aj tým, že zriadi mobilné odberové miesta v spádových obciach a mestách a raz a navždy vyrieši túto komplikovanú situáciu, ktorú spôsobili práve chaotické kroky vlády.Takýmito iracionálnymi krokmi, vystavujeme riziku nákazy našich zdravých obyvateľov.

K tomuto kroku sa pripája aj Michal Kaliňák (hovorca ZMOSu), ktorý verejne podporil všetkých starostov a zároveň prijal pozvanie na budúco-týždňové rokovanie Novozámockého regionálneho združenia ZMOSu, ktorý má vo veci taký istý postoj a ktorý zastrešuje 63 starostov z obcí v NZ okrese.O týchto našich rozbehnutých aktivitách a plánoch do budúcna, som sa dnes rozprával s Martinou Šimkovičovou v TV Slovan.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Starostovia postupne vypovedajú Matovičovi poslušnosť aj napriek jeho vyhrážkam.

  • 8. februára 2021 at 8:55
    Permalink

    Konečne svetlo na konci tunela?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *