Starostovia postupne vypovedajú Matovičovi poslušnosť aj napriek jeho vyhrážkam.

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Ako sme vás už minule informovali starosta obce Dvory nad Žitavou Branislav Becík, minule na sociálnej sieti informoval o vypovedaní poslušnosti vláde, čo sa týka plošného testovania a úkonov s tým spojených. Premiér sa začal vyhrážať samospráve kriminalizáciou, ale zrejme nečakal, že rozhodnutie Becíka spustí lavínu, kde sa pridajú ďalší starostovia. Ako sa k tomu postaví sám Matovič a kto sa k starostom pridá, bude zaujímavé sledovať.

Facebook Branislav Becík:

STAROSTOVIA Z CELÉHO SLOVENSKA SA PRIDÁVAJÚ

Na dnešnom rannom stretnutí vo Vysokej pri Morave s pánom starostom Dušanom Dvoranom sme sa na online stretnutí klubu starostov na Záhorí, jednotne zhodli, že sa pridávame k výzve predsedu Nitrianskeho regionálneho združenia ZMOSu Ladislava Hrošša. Je to združenie 60-tich starostov z NR regiónu.

Ide o výzvu, kde apelujeme na veľký ZMOS, aby komunikoval s vládou a tá prestala zaťažovať samosprávy s testovaním obyvateľov. Dnes už vieme vyhodnotiť, že testovanie nemá zmysel. A ak vláda chce, tak nech testuje tak, ako to navrhovali odborníci. Teda len v ohniskách. A nech už konečne odbremení samosprávy aj tým, že zriadi mobilné odberové miesta v spádových obciach a mestách a raz a navždy vyrieši túto komplikovanú situáciu, ktorú spôsobili práve chaotické kroky vlády.Takýmito iracionálnymi krokmi, vystavujeme riziku nákazy našich zdravých obyvateľov.

K tomuto kroku sa pripája aj Michal Kaliňák (hovorca ZMOSu), ktorý verejne podporil všetkých starostov a zároveň prijal pozvanie na budúco-týždňové rokovanie Novozámockého regionálneho združenia ZMOSu, ktorý má vo veci taký istý postoj a ktorý zastrešuje 63 starostov z obcí v NZ okrese.O týchto našich rozbehnutých aktivitách a plánoch do budúcna, som sa dnes rozprával s Martinou Šimkovičovou v TV Slovan.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Starostovia postupne vypovedajú Matovičovi poslušnosť aj napriek jeho vyhrážkam.

  • 8. februára 2021 at 8:55
    Permalink

    Konečne svetlo na konci tunela?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *