Štát zúfalo zháňa policajtov. Skúsení odchádzajú a mladí, pri všetkej úcte nemajú ešte prirodzený rešpekt

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 15. mája (TASR) – Minimálny vek na vstup do polície by sa mohol znížiť z 21 na 18 rokov. Mladí ľudia by mohli doplniť hlavne neobsadené miesta na základných útvaroch. Ďalšou novinkou v polícii by mohlo byť zrušenie povinných menoviek na uniformách. Pre TASR to uviedol policajný prezident Peter Kovařík. Návrhy by mali byť súčasťou pripravovanej novely zákona o Policajnom zbore (PZ).
    
  „Podľa platnej legislatívy policajti nastupujú, keď majú 21 rokov, čo nám spôsobuje obrovské problémy, pretože mladí ľudia, ktorí skončia strednú školu, si nájdu zamestnanie a potom, keď sú zabehnutí v živote, usadení, nemajú záujem sa vracať do Policajného zboru,“ argumentoval šéf polície.


      V súvislosti s plánovanými zmenami na prezídiu, najmä posilnením finančného vyšetrovania a analytických kapacít, sa chce polícia zamerať na ľudí, ktorí vychádzajú zo škôl s odborným vysokoškolským vzdelaním. Záujemcu by pripravovali priamo na určenú tabuľku. Takto by chceli naplniť asi polovicu plánovaných pozícií, ďalších ľudí chcú hľadať vo vnútorných kapacitách.


      „Finančné vyšetrovanie v pôsobnosti PZ znamená, že človek má prax aj so štandardným vyšetrovaním s trestnoprávnymi predpismi, ich použitím a k tomu pridanú hodnotu, že musí byť počítačovo zručný, mať cit na to, čo hľadať v systémoch,“ načrtol Kovařík. Výcvik a materiálne zázemie, ale aj ďalšie zmeny na posilnenie finančného vyšetrovania by chcela polícia financovať z plánu obnovy. Čerpať má z vyše 14-miliónového balíka. 

      Policajti by po novom nemuseli nosiť menovky na uniformách. „Môj osobný názor je, že policajt má byť identifikovaný, ale nie priamo menovkou, aby bol potom vystavený nejakým útokom,“ povedal Kovařík. Poukázal pritom na niektorých ľudí, ktorí si policajtov a ich menovky filmujú a zverejňujú na sociálnych sieťach. Následkom bývajú často vyhrážky policajtom. 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Štát zúfalo zháňa policajtov. Skúsení odchádzajú a mladí, pri všetkej úcte nemajú ešte prirodzený rešpekt

  • 16. mája 2021 at 21:20
    Permalink

    Fizli (okrem kriminalistov ) nemajú nárok na žiadnu úctu za to čo ukázali, že slúžia ako pastierske psy pre potreby nacistickej vlády. Fizli porušili svoju prísahu, ktorú skladali pri vstupe k polícii. Fizli konali proti svojom spoluobčanom. Fizli sa za poslednú dobu zaradili na úplne dno špinavej a smradľavej žumpy k novinárskym špinam.

    Reply
  • 16. mája 2021 at 22:07
    Permalink

    A to ťa kamarát môj ešte neprepadli policajti , ako mňa za Dzurindu podpálili mi auto, dokopali a prišiel som o 5 zubov a vyšetrovateľ mi po piatich hodinách vyšetrovania povedal „keby ste bol v SDKÚ, tak je tu už 5 vyšetrovateľov z Bratislavy. To je „Pomáhať a chrániť“ Myslíš si , že to niekto do dnešného dňa vyšetril ? Dobré ráno.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *