Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

17. júna 2015
      Deväť ľudí prišlo o život pri streľbe v meste Charleston. Útok spáchal vtedy 22-ročný Dylan Roof, ktorého odsúdili na trest smrti.

      2. decembra 2015
      Pri streľbe v zariadení sociálnych služieb pre ľudí s vývojovými poruchami v kalifornskom meste San Bernardino zahynulo 14 osôb a 22 utrpelo zranenia. Útok spáchal americký manželský pár pakistanského pôvodu Rizwan Farook a Tashfeen Maliková. Oboch atentátnikov polícia zastrelila.

      12. júna 2016
      Omar Mateen v nočnom klube Pulse v meste Orlando na Floride zabil 49 ľudí a ďalších 53 zranil. Útočníka zastrelili špeciálne jednotky.

      1. októbra 2017
      Stephen Paddock spustil v Las Vegas streľbu z výškovej budovy na účastníkov neďalekého koncertu country hudby. Pri najkrvavejšej streleckej masakre v novodobých dejinách USA zabil 58 a zranil viac než 540 ľudí pred tým, ako spáchal samovraždu.

      5. novembra 2017
      Najmenej 26 životov si vyžiada útok v kostole v Sutherland Springs v americkom štáte Texas, do ktorého počas bohoslužieb vstúpil muž ozbrojený strelnou zbraňou a spustil paľbu.

      14. februára 2018
      Nikolas Cruz bol strelcom na strednej škole v meste Parkland na juhu amerického štátu Florida. Jeho čin si vyžiadala 17 mŕtvych a 16 zranených.

      18. mája 2018
      Desať ľudí, väčšinou študentov, zahynulo a desať utrpelo zranenia pri streľbe na strednej škole v texaskom meste Santa Fe.

      26. augusta 2018
      Traja ľudia vrátane útočníka zahynuli pri streľbe, ku ktorej došlo v zábavnom centre v meste Jacksonville v americkom štáte Florida. Deväť ďalších osôb utrpelo strelné zranenia.

      6. septembra 2018
      Štyria ľudia vrátane ozbrojeného útočníka zomreli pri streľbe v banke v centre amerického mesta Cincinnati.

      21. septembra 2018
      Štyria ľudia zahynuli pri streľbe, ku ktorej došlo v okrese Harford v americkom štáte Maryland, kde zamestnankyňa distribučného skladu spoločnosti Rite Aid zastrelila troch svojich kolegov a následne obrátila zbraň proti sebe.

      27. októbra 2018
      Robert Gregory Bowers zastrelil 11 ľudí. Ozbrojený strelnou zbraňou zaútočil v pittsburskej Synagóge stromu života, kde sa práve konal pravidelný obrad.

      2. novembra 2018
      Ozbrojený muž zastrelil dvoch ľudí a piatich ďalších zranil v štúdiu jogy v Tallahassee, hlavnom meste amerického štátu Florida. Strelec zasiahol šiestich ľudí a jednu osobu udrel zbraňou.

      8. novembra 2018
      Najmenej 12 ľudí vrátane jedného policajta prišlo o život pri streľbe, ktorú spustil neznámy útočník v bare na juhu Kalifornie. Trinástym mŕtvym bol samotný páchateľ. Ďalších dvanásť osôb utrpelo zranenia.

      28. júla 2019
      Najmenej troch mŕtvych a 16 zranených si vyžiadala streľba na gastronomickom festivale, ktorý sa konal v meste Gilroy ležiacom na severe amerického štátu Kalifornia.

      7. mája 2019
      Dvaja študenti na škole na predmestí Denveru v americkom štáte Colorado spustili streľbu, ktorá si vyžiadala život jedného tínedžera a ôsmi ďalší utrpeli zranenia.

      30. apríla 2019
      Najmenej dve obete na životoch a štyroch zranených si vyžiadala streľba na univerzite v Charlotte v americkom štáte Severná Karolína.

      28. apríla 2019
      Osem ľudí utrpelo zranenia pri streľbe na západe mesta Baltimore v americkom štáte Maryland. Jedna osoba, ktorá skolabovala v blízkosti miestneho baptistického kostola, bola vyhlásená za mŕtvu.

      20. januára 2020
      Dvoch mŕtvych a päť vážne zranených zostalo po streľbe v hudobnom klube v meste San Antonio v americkom štáte Texas.

      27. februára 2020
      Najmenej sedem ľudí zahynulo v dôsledku streľby, ku ktorej došlo v areáli pivovarníckej spoločnosti v meste Milwaukee v americkom štáte Wisconsin.

      5. júna 2020
      Sedem ľudí prišlo o život v dôsledku streľby, ku ktorej došlo v meste Valhermoso Springs v americkom štáte Alabama.

      19. septembra 2020
      Dve osoby zahynuli a 14 ďalších utrpelo zranenia pri streľbe na záhradnej oslave v americkom meste Rochester v štáte New York.

      27. decembra 2020
      Traja ľudia prišli o život a traja ďalší utrpeli zranenia pri streľbe v bowlingovom centre, ku ktorému došlo v americkom meste Rockford, ktoré sa nachádza asi 130 kilometrov severozápadne od Chicaga.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *