ŠTS: Františka T. z kauzy korupcie sudcov odsúdili na tri roky podmienečne

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Pezinok 4. decembra (TASR) – Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku odsúdil v piatok Františka T. alias Veľkého Fera na trojročný podmienečný trest so skúšobnou dobou päť rokov a peňažný trest 100.000 eur. Ak by ho nezaplatil, musel by vo väzení stráviť dva roky. Rozsudok nie je právoplatný. Ide o kauzu úplatkov žilinských sudcov.

„Senát ŠTS uznal všetkých piatich obžalovaných za vinných z korupčných trestných činov. Trom obžalovaným uložil podmienečné tresty odňatia slobody, jednému obžalovanému nepodmienečný trest odňatia slobody a jednému obžalovanému peňažný trest,“ uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na päticu mužov vrátane Františka T. z trestných činov prijímania úplatku, zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti a z pokračovacieho prečinu podplácania na začiatku augusta. ŠTS začal konať v prvej polovici novembra.

Ľuboša M. a Františka T. súd uznal vinných zo zločinu prijímania úplatku spolupáchateľstvom. Františka T. aj z pokračovacieho zločinu prijímania úplatku. Anton B. je vinný z prečinu podplácania, František S. a Patrik M. z pokračovacieho prečinu podplácania.

Muži mali poskytovať v rokoch 2015 až 2019 úplatky vo výške 5000, 7000, 10.000, 22.0000 až 100.000 eur. Úplatkami mali obžalovaní ovplyvňovať rozhodnutia sudcov na Krajskom a Okresnom súde v Žiline. Financie im mali odovzdávať prostredníci obvinených a odsúdených osôb, aby tí boli zbavení spod obžaloby, podmienečne prepustení na slobodu, podmienečne odsúdení a podobne.

V rámci septembrovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Plevel, ktorá súvisela s korupčnou trestnou činnosťou pätice, polícia zadržala 11 osôb.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *