ŠTS: Obžalovaná Alena Zs. tvrdí, že vraždu Basternáka si nikdy neobjednala

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Banská Bystrica 1. decembra (TASR) – Alena Zs., obžalovaná v kauze úkladnej vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, odmieta vinu a tvrdí, že jej obžaloba sa nezakladá na pravde. V úvode svojej záverečnej reči na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Banskej Bystrici povedala, že jej obvinenie je založené na zavádzajúcej výpovedi svedka Zoltána A., odsúdeného v kauze úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka.

Obžalovaná Alena Zs. vo svojej záverečnej reči spochybňuje výpoveď svedka Zoltána A. a tvrdí, že “vraždu Lászlóa Basternáka si nikdy neobjednala”. Odmieta aj motív vraždy, ktorým má byť politická rivalita a pripomína, že Basternáka pred jeho domom zavraždili mesiac po parlamentných voľbách v roku 2010. Podľa Aleny Zs. je svedectvo Zoltána A. plné protichodných výpovedí a klamstiev.

Obžaloba okrem Aleny Zs., ktorá mala byť sprostredkovateľkou vraždy, viní Vladimíra M. a objednávateľa Romana O. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) v pondelok (30.11.) navrhol obžalovaným 25-ročné tresty odňatia slobody v ústave s maximálnym stupňom stráženia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *