ŠTS: Opäť bude rozhodovať o úplatkoch ruských podnikateľov

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 6. decembra (TASR) – V pondelok ráno by sa mala pred senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku postaviť dvojica ruských podnikateľov Alexander a Sergej S. Potvrdila to pre TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjaková. Dvojica je obvinená z ekonomickej trestnej činnosti.


      Najvyšší súd (NS) začiatkom septembra zrušil pôvodný oslobodzujúci rozsudok nad dvojicou. Urobil tak na základe dovolania exministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej. NS SR tak prikázal ŠTS, aby v úplatkárskej kauze, v ktorej bol odsúdený bývalý riaditeľ Daňového úradu v Dunajskej Strede Dušan Klvaňa, nanovo rozhodol. Súdy sa podľa dovolacieho senátu NS SR nedostatočne vyrovnali so svedeckými výpoveďami.


      Hlavné pojednávanie s ruskými podnikateľmi malo byť pôvodne v polovici novembra, pre ospravedlnenie obhajcu obžalovaného sa však zrušilo a súd vytýčil nový termín.


      NS SR pôvodne v novembri 2016 oslobodil podnikateľov v prípade podplácania Klvaňu. Podnikatelia si podľa obžaloby prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) v apríli a máji 2010 zabezpečili neoprávnené vyplatenie nadmerných odpočtov DPH vo výške 443.000 eur. Za desaťpercentnú províziu mal vyplatenie zabezpečiť práve Klvaňa. Úplatok mal exriaditeľ prevziať osobne. Z titulu svojej funkcie mal zabezpečiť bezproblémové vyplatenie nadmerných odpočtov a zároveň včas poskytovať služobné informácie o dožiadaniach z iných daňových úradov a polície.


      Klvaňu NS SR v decembri 2015 odsúdil na sedemročný trest odňatia slobody práve za prijaté úplatky od podnikateľov.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *