Súdy: Do druhého kola výberového konania na sudcov NSS sa ešte nikto neprihlásil

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 2. apríla (TASR) – Do druhého kola výberového konania na sudcov Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR sa ku koncu marca nikto neprihlásil. TASR to potvrdila hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady SR Veronika Müller.

„Zatiaľ nedošla žiadna žiadosť o zaradenie do druhého kola výberového konania na sudcov Najvyššieho správneho súdu. Lehota končí 6. apríla 2021 a je predpoklad, že žiadosti ešte len dôjdu,“ spresnila.

Konkrétne sa má druhé kolo výberového konania uskutočniť 11., 12., 18. a 19. mája v sídle Súdnej rady, vždy so začiatkom o 9.00 h.

Prvé kolo výberového konania má byť od 7. do 9. apríla a od 12. do 14. apríla. „Ak v prvom kole výberového konania bude obsadených všetkých 29 voľných miest sudcov na Najvyššom správnom súde, druhé kolo výberového konania bude zrušené,“ povedal ešte skôr predseda Súdnej rady Ján Mazák.

Súdna rada bude v prvom kole vyberať z 31 uchádzačov. Výberové konanie na sudcov NSS SR pozostáva z verejného vypočutia pred Súdnou radou a overenia predpokladov sudcovskej spôsobilosti.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *