Súdy: O väzbe zadržaných v rámci akcie Konzultant sa bude rozhodovať v sobotu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 12. decembra (TASR) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) bude v sobotu popoludní rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať osoby zadržané v rámci policajnej akcie Konzultant. Sudca pre prípravné konanie bude rozhodovať od 14. hodiny. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.


      Policajný vyšetrovateľ obvinil sedem osôb vrátane viacerých starostov z obcí Bratislavského kraja. Zadržaní boli Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) v rámci spomínanej akcie Konzultant, ktorá súvisí s vyšetrovaním trestných činov machinácie pri verejnej dražbe i verejnom obstarávaní a poškodzovania finančných záujmov EÚ. Podľa piatkových (11. 12.) informácií TV Markíza sú zadržané osoby z obcí Čataj, Most pri Bratislave a Miloslavov.


      So zadržaním osôb polícia vykonala aj prehliadky v niekoľkých obecných úradoch. „Na štyroch zadržaných obvinených vyšetrovateľ podal prokurátorovi podnet na podanie návrhu na ich väzobné stíhanie,“ uviedla v piatok polícia na sociálnej sieti.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *