Súdy: Proces so Zoltánom A. v prípade krátenia dane odročili na marec 2021

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Bratislava 14. decembra (TASR) – Hlavné pojednávanie na Okresnom súde (OS) Bratislava V so Zoltánom A. a Jánom M., ktorí sú obžalovaní z ekonomickej trestnej činnosti, konkrétne z krátenia dane a poistného, bolo odročené na 10. marca 2021. TASR o tom informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Dôvodom odročenia pojednávania bola neprítomnosť obžalovaného Jána M., ktorý podľa hovorcu čaká na výsledok testu na ochorenie COVID-19, pretože bol v kontakte s pozitívnou osobou.

„Termín hlavného pojednávania bol teda odročený na 10. marca 2021 o 9.00 h s plánom výsluchov svedkov a oboznamovania so spisovým materiálom. Verdikt sa na tomto ďalšom pojednávaní nepredpokladá,“ informoval Adamčiak.

Obvineným hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Podľa portálu dlznik.sk má Zoltán A. nedoplatok na daniach vyše milióna eur.

Koncom decembra 2019 Zoltána A. odsúdil Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku na trest 15 rokov odňatia slobody za úkladnú vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Od augusta minulého roka čelí Zoltán A. spolu s ďalšími osobami obvineniu z prípravy vrážd Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a Daniela Lipšica.

PODPORTE nezávislé spravodajstvo

Len vďaka Vašej podpore dokážeme robiť kvalitnú a nezávislú žurnalistiku

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom