Súdy: Proces so Zoltánom A. v prípade krátenia dane odročili na marec 2021

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Bratislava 14. decembra (TASR) – Hlavné pojednávanie na Okresnom súde (OS) Bratislava V so Zoltánom A. a Jánom M., ktorí sú obžalovaní z ekonomickej trestnej činnosti, konkrétne z krátenia dane a poistného, bolo odročené na 10. marca 2021. TASR o tom informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Dôvodom odročenia pojednávania bola neprítomnosť obžalovaného Jána M., ktorý podľa hovorcu čaká na výsledok testu na ochorenie COVID-19, pretože bol v kontakte s pozitívnou osobou.

„Termín hlavného pojednávania bol teda odročený na 10. marca 2021 o 9.00 h s plánom výsluchov svedkov a oboznamovania so spisovým materiálom. Verdikt sa na tomto ďalšom pojednávaní nepredpokladá,“ informoval Adamčiak.

Obvineným hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Podľa portálu dlznik.sk má Zoltán A. nedoplatok na daniach vyše milióna eur.

Koncom decembra 2019 Zoltána A. odsúdil Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku na trest 15 rokov odňatia slobody za úkladnú vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Od augusta minulého roka čelí Zoltán A. spolu s ďalšími osobami obvineniu z prípravy vrážd Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a Daniela Lipšica.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *