Súhrn medzinárodného spravodajstva – 10. decembra

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom
  • LONDÝN – Britský premiér Boris Johnson a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová sa v stredu dohodli, že do nedele rozhodnú, či sa oplatí pokračovať v rozhovoroch o brexite, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na Úrad britského premiéra na Downing Street.
  • BERLÍN – Nemecká vláda predĺžila embargo na vývoz zbraní do Saudskej Arábie o jeden rok – do konca roka 2021 – a sprísnila jeho podmienky, informovala vo štvrtok agentúra DPA.
  • TIRANA – Stovky ľudí v stredu protestovali v albánskom hlavnom meste Tirana po tom, ako polícia utorok zastrelila muža, ktorý porušil zákaz vychádzania zavedený v súvislosti s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2.
  • WASHINGTON – Hunter Biden – syn novozvoleného amerického prezidenta Joea Bidena – v stredu oznámil, že federálne úrady vyšetrujú jeho „daňové záležitosti“
  • WASHINGTON – Americké regulačné úrady v stredu spoločnosť Facebook požiadali, aby sa zbavila služieb Instagram a WhatsApp po tom, ako americká vláda a niekoľko desiatok amerických štátov a okresov Facebook obvinili zo zneužívania svojej dominantnej pozície na trhu na ničenie menších konkurentov.
  • WASHINGTON – Spojené štáty v stredu zaznamenali viac ako 3000 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19 v priebehu 24 hodín, čo je najvyšší denný počet obetí od apríla. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na údaje Univerzity Johnsa Hopkinsa.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *